• Odbierz prezent
Movie Games osiągnął dodatni wynik netto w I kwartale i pracuje nad zwiększeniem monetyzacji Drug Dealer Simulatora

Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, wypracował w I kwartale 2020 roku prawie 820 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Zysk netto w tym okresie wyniósł 131 tys. zł. Spółka pracuje nad kolejnymi sposobami monetyzacji świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Simulatora, czego efektem jest umowa z UF Games na porting gry na platformę Nintendo Switch.

- Wyniki osiągnięte przez Spółkę w ubiegłym kwartale są dla nas zadowalające. Nie odbyła się w tym okresie żadna premiera nowego tytułu, ale mimo to osiągnęliśmy zysk netto. Wcześniejsze gry sprzedawały się zgodnie z oczekiwaniami. W tym okresie byliśmy skoncentrowani na pracach nad produkcją i promocją Drug Dealer Simulator. Efektem tego są świetne wyniki sprzedażowe gry, co powinno mieć bardzo pozytywny wpływ na wyniki finansowe Movie Games w II kwartale tego roku. W dalszym ciągu pracujemy nad zwiększeniem i pełnym wykorzystaniem potencjału monetyzacji tego tytułu. Już teraz trwają prace nad dostosowywaniem gry do platform VR oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Dodatkowo, właśnie podpisaliśmy umowę na przygotowanie portu gry na Nintendo Switch – informuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games.

Spółka podpisała umowę ze specjalizującą się w portowaniu gier na Switcha firmą UF Games. Jest to wspólne przedsięwzięcie Forever Entertainment oraz Ultimate Games, mające na koncie takie switchowe wersje jak Cooking Simulator oraz Thief Simulator.

- Cieszymy się że kolejna firma zaufała nam i powierzyła port i wydanie gry Drug Dealer Simulator na konsoli Nintendo. Jest to już kolejna bardzo udana produkcja m.in po Thief Simulator, Cooking Simulator, czy Uboat która trafiła do nas. Liczymy na premierę DDS jeszcze w 2020 r. – powiedział Mateusz Zawadzki - komentuje Mateusz Zawadzki, Prezes Zarządu UF Games S.A.

Równolegle przygotowywane są wersje Drug Dealer Simulatora na konsole PlayStation 4 i Xbox One, które przygotowuje spółka MD Games. Wersja na platformy VR-owe tworzona jest natomiast przez Punch Punk Games.

Światowa premiera Drug Dealer Simulator na platformie Steam odbyła się w połowie kwietnia. Gra zebrała bardzo dobre recenzje i opinie wśród graczy. Koszty produkcji zwróciły się w niecałą godzinę od rozpoczęcia sprzedaży. Przez kilka godzin DDS znajdował się na pierwszym miejscu globalnej listy steamowych bestsellerów. W ciągu 72 godzin tytuł trafił do prawie 55 tys. osób, a 11-stego dnia obecności na Steamie sprzedaż gry przekroczyła 100 tys. kopii. Gracze z niecierpliwością czekają również na najbliższe premiery, takie jak Lust from Beyond, Alaskan Truck Simulator, Car Wash Simulator oraz zapowiedziany w marcu American Motorcycle Simulator. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Spółkę 6 kwietnia br. wyżej wymienione tytuły dodało do swojej Whishlisty ponad 245 tys. użytkowników platformy Steam.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Mazur

Mateusz Paradowski

 

InnerValue Investor Relations

InnerValue Investor Relations

 

k.mazur@innervalue.pl

m.paradowski@innervalue.pl

 

+48 504 207 566

+48 516 089 279

 

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk