• Odbierz prezent
Movie Games Mobile planuje wejść na NewConnect poprzez połączenie ze spółką Infoscan

Movie Games Mobile, warszawski producent gier mobilnych wchodzący w skład Rodziny Movie Games, planuje wejść na rynek NewConnect poprzez transakcję połączenia lub odwrotnego przejęcia podmiotu już notowanego na tym rynku. W tym celu Prezes Movie Games Mobile wysłał zaproszenie do negocjacji warunków procesu połączenia władzom spółki Infoscan, firmy telemedycznej notowanej na tzw. małej giełdzie od 2015 roku. Rada Nadzorcza Infoscan S.A. zarekomendowała zarządowi podjęcie rozmów nt. warunków transakcji. W wyniku procesu Movie Games Mobile może zadebiutować na NewConnect szybciej niż zakładano.

- Ostatnimi czasy wiele podmiotów po udanych rundach finansowania ma do czynienia z wydłużającym się procesem wprowadzenia akcji na giełdę, w wyniku czego inwestorzy bardzo długo oczekują na uzyskanie płynności swoich inwestycji. Chcemy, aby nasi akcjonariusze jak najszybciej uzyskali rynkową wycenę akcji, a zobowiązania biznesowe spółki wobec nich zostały zrealizowane szybciej nawet niż było to inicjalnie komunikowane. Nowi i obecni inwestorzy którzy w wyniku redukcji nie zaspokoili swojego apetytu na akcje będą tym samym mogli uczynić to już na rynku wtórnym. Głęboko wierzę, iż zanotowanie spółki jest najlepszą formą ukazania faktycznej wartości podmiotu – informuje Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

W ramach negocjacji oba podmioty będą ustalać podstawowe parametry transakcji. W następnym etapie wynegocjowane warunki będą musiały uzyskać zgody korporacyjne, szczególnie od WZA obu spółek.

Potencjalna transakcja będzie korzystna dla obecnych akcjonariuszy Infoscanu. Zmiana profilu działalności oraz koncentracja na perspektywicznym rynku gamedevowym powinna pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe Spółki, a co za tym idzie jej wycenę przez rynek – dodaje Kamil Gaworecki.

Movie Games Mobile to podmiot powołany przez Movie Games, którego działalność koncentruje się na portowaniu oraz produkcji gier na wspomniane platformy. Spółka powstała, aby wprowadzić Rodzinę MG na rynek gier mobilnych. Movie Games Mobile będzie współpracowała zarówno z Movie Games, jak i pozostałymi spółkami z Rodziny MG, m.in. z Road Studio, True Games, czy Pixel Crow.

Spółka zamierza wprowadzić na platformy mobilne 4 gry z Rodziny Movie Games. Premiera Drug Dealer Simulator Mobile zaplanowana jest na 2021 roku. Mobilna wersja Alaskan Truck Simulator ma trafić na rynek w III kwartale 2021 roku, a American Motorcycle Simulator na przełomie 2021 i 2022 roku. W roku 2022 do rąk inwestorów ma trafić także mobilna wersja Gangster Simulator. W tym celu podpisane zostały stosowne umowy z Movie Games, Road Studio oraz True Games, czyli producentami powyższych tytułów w wersji na PC.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk