• Odbierz prezent
Movie Games Mobile otrzymuje pierwszeństwo na wprowadzenie gier z Rodziny Movie Games na platformy mobilne

Movie Games Mobile, warszawski producent gier mobilnych wchodzący w skład notowanej na rynku NewConnect Rodziny Movie Games, podpisał umowy ramowe ze spółkami Movie Games, Road Studio oraz True Games. W ramach umów Movie Games Mobile otrzyma pierwszeństwo na przeniesienie na platformy Android i iOS gier autorstwa wymienionych spółek. Umowy zostały zawarte na czas nieokreślony. Już wcześniej Spółka podpisała umowę z Movie Games na przeniesienie na wspomniane platformy gry Drug Dealer Simulator.

Umowy ramowe podpisane z Movie Games, Road Studio oraz True Games określają szczegółowe warunki współpracy. Movie Games Mobile otrzymuje pierwszeństwo wykonania gier w wersji na urządzenia mobilne poprzez wykonanie portu Gry oraz rozbudowanie lub zmodyfikowanie kodu Gry, dostosowujące go do wymogów Urządzeń Mobilnych. Umowy określają również tzw. Revenue share z tytułu realizacji projektów.

- Współpraca z podmiotami z Rodziny Movie Games coraz bardziej się zacieśnia. Umowy podpisane z Movie Games, Road Studio oraz True Games jednoznacznie wyznaczają MGM jako podmiot, który otrzymuje pierwszeństwo w ubieganiu się o wykonanie przeniesienia gier na platformy mobilne. Już teraz mamy zakontraktowane wykonanie wersji mobilnych Drug Dealer Simulator, Alaskan Truck Simulator, American Motorcycle Simulator oraz Gangster Simulator. Na realizację tych projektów pozyskujemy właśnie finansowanie w ramach emisji akcji – informuje Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

24 listopada br. Movie Games Mobile rozpoczęła ofertę publiczną akcji serii B, w ramach której planuje pozyskać do 2,5 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac nad przeniesieniem na platformy mobilne flagowych tytułów z Rodziny Movie Games. - Chętnych na akcje jest bardzo wielu. Najprawdopodobniej oferta zakończy się wcześniej niż planowaliśmy - dodaje Kamil Gaworecki. Istotna część środków zostanie przeznaczona na pozyskanie użytkowników dla wymienionych produkcji oraz działania marketingowe.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk