• Odbierz prezent
Movie Games i DRAGO entertainment zapowiadają Treasure Hunter Simulator 2

Movie Games SA, producent i wydawca gier wideo, ma przyjemność zapowiedzieć Treasure Hunter Simulator 2. Kontynuację popularnego tytułu z 2018 r. tworzy DRAGO entertainment SA, studio z rodziny Movie Games. Nowa odsłona serii będzie wzbogacona o rozbudowany system fabularny i elementy RPG. Główny bohater zyska nowe umiejętności, a postać będzie rozwijana przez gracza. Obie spółki są notowane na NewConnect.

Treasure Hunter Simulator 2 to kontynuacja gry przeznaczonej na komputery PC, w której rolą gracza było poszukiwanie skarbów w otwartym świecie. Nowa odsłona będzie znacznie bardziej rozbudowana i wprowadzi szereg udoskonaleń. Do najważniejszych należą: rozbudowany system fabularny z elementami RPG, nowe umiejętności postaci (m.in. wspinaczka, nurkowanie), system rozwoju postaci, a także dynamiczny rynek antyków, po którym gracz będzie mógł się swobodnie poruszać.

- Nowa odsłona tytułu z pewnością zaskoczy graczy. Kładzie nacisk na opowiadaną historię, w związku z czym wierzymy, że będzie bardziej angażująca i atrakcyjna dla graczy. Tworzymy fascynujący świat, w którym realizm miesza się z legendami, przyprawiony nutą starożytnej tajemnicy rodem z opowiadań Lovecrafta - mówi Joanna Tynor, CEO DRAGO entertainment.

Jak dodaje Piotr Gnyp, CMO Movie Games, inspiracja mitologią Lovecrafta to doskonały kierunek dla serii ze względu na popularność, którą dzieła pisarza cieszą się wśród graczy. Przytacza przykład wydanej w marcu 2021 r. Lust from Beyond, również inspirowanej Lovecraftem gry Movie Games, która potrzebowała niecałych dwóch tygodni, aby zwrócić koszty dwuletniej produkcji.

- Stopień rozbudowania Treasure Hunter Simulator 2 w stosunku do pierwowzoru pokazuje, jak bardzo rozwinął się zespół DRAGO entertainment. Jego doświadczenie skutkuje produkcją gier znakomicie przemyślanych, spełniających najwyższe standardy segmentu A, a zarazem atrakcyjnych dla graczy. Najlepiej dowodzi tego ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się Gas Station Simulator, kolejny ważny tytuł DRAGO entertainment - mówi Piotr Gnyp, CMO Movie Games.

Bezpłatny prolog Gas Station Simulator: Early Days został pobrany ponad 140 tys. razy i był streamowany przez jednych z największych youtuberów, takich jak Coffi Channel (7,8 mln subskrybentów), czy Arab Games Network (14,7 mln subskrybentów).

Link do strony Treasure Hunter Simulator 2 na Steam: https://store.steampowered.com/app/1467110/Treasure_Hunter_Simulator_2/

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

DRAGO entertainment S.A. powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową. W kwietniu 2021 roku spółka dołączyła do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

 


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk