• Sklep
  • Odbierz prezent
Movie Games dywersyfikuje działalność i powołuje spółkę portingową

Movie Games, notowany na NewConnect producent i deweloper gier na PC, PS4, XBOX One i Nintendo Switch rozpoczyna działalność portingową (dostosowanie technologiczne gry do wymagań konkretnej platformy oraz pełen całościowy proces jej wydania). Spółka będzie zajmowała się głównie portingiem gier, których jest wydawcą lub producentem. Pierwszym projektem w modelu portingowym będzie Plane Mechanic Simulator. Movie Games zakłada również produkcję gier dedykowanych wyłącznie Nintendo Switch na dalszym etapie rozwoju spółki.

- Konsekwentnie realizujemy strategię dynamicznego rozwoju. Mamy właściwe kompetencje i duże doświadczenie, które na obecnym etapie pozwalają nam na dywersyfikację działalności – poza produkcją i wydawnictwem gier, od teraz będziemy je także dostosowywać technologicznie do wymagań konkretnej platformy. W pierwszej kolejności zajmiemy się portingiem gier własnych, ale w dłuższej perspektywie chcemy rozwinąć tę usługę także na rzecz innych studiów. Liczymy, że obszar portingowy przyniesie nam dodatkowe przychody dla spółki. – informuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Pierwszym projektem, który przeniesiony zostanie na konsolę Nintendo Switch będzie Plane Mechanic Simulator, gra symulacyjna, w której gracz wciela się w tytułowego mechanika lotniczego. Tytuł dostępny jest na PC od lutego bieżącego roku osiągając znakomite wyniki sprzedażowe.

- Plane Mechanic Simulator rozgrywa się w Anglii 1940 roku, kiedy brytyjskie siły lotnicze przygotowywały się do odparcia ataku ze strony niemieckiego Luftwaffe, w przeddzień Bitwy o Anglię. Zadaniem gracza jest zadbanie o maszyny biorące udział w podniebnych starciach. Są to zarówno proste czynności, takie jak tankowanie, jak również bardziej skomplikowane zadania, na czele z naprawą silników, łataniem dziur w kadłubie czy kalibracją działek. Gra już teraz odnosi sukces, będąc dostępna jedynie na PC. Wierzymy, że dostęp do tak popularnego tytułu na nowej platformie zapewni nam znaczące poszerzenie grona odbiorców. – dodaje Mateusz Wcześniak.

Wkrótce Movie Games ogłosi kolejne tytuły, które zrealizuje w ramach działalności portingowej.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk