• Sklep
  • Odbierz prezent
Morgan Stanley - ryzyko cięcia stóp w Nowej Zelandii jest wysokie
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego warto dziś uważać na pary z NZD

Osoby handlujące do późna muszą mieć na uwadze to, że o godzinie 23:00 czasu polskiego RBNZ - czyli bank centralny Nowej Zelandii - opublikuje swoją decyzję w sprawie stóp procentowych. Prognozy zakładają co prawda, że stopa procentowa zostanie utrzymana na obecnym poziomie, ale w obecnym cyklu zacieśniania polityki pieniężnej Bank już dwukrotnie zaskakiwał rynki.

 

Stopa procentowa RBNZ

FXMAG forex morgan stanley - ryzyko cięcia stóp w nowej zelandii jest wysokie 1

 

 

RBNZ prowadzi obecnie cykl obniżek stóp procentowych. Od czerwca ubiegłego roku dokonano pięciu cięć sprowadzając stopę procentową z poziomu 3,5% na historyczne minima (2,25%). W marcu bieżącego roku i w czerwcu 2015 obniżki były niespodziewane i wywołały bardzo dużą zmienność na parach z dolarem nowozelandzkim.

Wczoraj RBA (bank centralny Australii), który również po raz ostatni obniżył stopę procentową w marcu, zdecydował się na pozostawienie stóp procentowych bez zmian, przez co można oczekiwać, że RBNZ postąpi podobnie.

Argumentem za obniżką stóp procentowych może być jednak silny dolar nowozelandzki, który osłabia eksport. Eksperci walutowi z Morgan Stanley wskazują dodatkowo na niskie oczekiwania inflacyjne i szacuje, że prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych w Nowej Zelandii jest wysokie.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk