• Odbierz prezent
Morgan Stanley bank

Upływający tydzień obfitował w wyniki kwartalne największych amerykańskich banków. 16 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku swe wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. opublikował ostatni z największych banków – Morgan Stanley.

 

16 kwietnia w czwartek przed sesją na amerykańskim rynku bank Morgan Stanley opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r.

Przychody wyniosły 9,49 mld USD i były niższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 9,73 mld USD. Dla porównania w analogicznym kwartale ubiegłego roku bank uzyskał przychody w wysokości 10,3 mld USD.

W I kwartale bank wypracował zysk netto w wysokości 1,7 mld USD. Był on niższy o 30% niż przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 1,01 USD i okazał się niższy od szacunków analityków na poziomie 1,14 USD. Dla porównania w I kwartale 2019 r. zysk netto wyniósł 2,4 mld USD, a zysk na akcję 1,39 USD.

Bank Morgan Stanley stwierdził w swym oświadczeniu, że pandemia koronawirusa wpłynęła na każdy z jego głównych segmentów działalności, powodując zawirowania na rynkach finansowych, które uderzyły w rynek pożyczek, inwestycji i innych aktywów, ograniczając dochody z odsetek i opłat związanych z usługami bankowości inwestycyjnej.

Bank poinformował, że na początku roku wpływ ten był częściowo zrekompensowany dobrymi wynikami z działalności tradingowej, której sprzyjał wzrost zmienności na rynkach, jednak bank jednocześnie ostrzegł, że ten efekt może wygasnąć w miarę trwania kryzysu.

Bank stwierdził: „Chociaż nie jesteśmy w stanie oszacować zasięgu tego wpływu, dłuższy okres obniżonej aktywności gospodarczej niezbędny do walki z chorobą, a także dotkliwość i czas trwania związanego z nim światowego kryzysu gospodarczego, negatywnie wpłyną na nasze przyszłe wyniki operacyjne i osiągnięcie naszych celów finansowych.”

W oświadczeniu dodano, że nowe otoczenie może powodować „wiele negatywnych skutków bez potencjalnych korzyści płynących z większej działalności tradingowej klientów odnotowanej w I kwartale”.

W pierwszej godzinie handlu kurs akcji banku Morgan Stanley był notowany na  minusie o 1,9%.

W tym tygodniu w poprzednich dniach swe wyniki za I kwartał 2020 podały banki: JP Morgan, Wells Fargo, Goldman Sachs, Bank of America i Citigroup.

Czytaj także: Morgan Stanley wierzy w hossę, ale ma spore obawy

Stratedzy jednego z największych banków inwestycyjnych przestawili swój pogląd na rynek. Mają oni bycze nastawienie, jednak widzą również pewne zagrożenie, które ich mocno martwi. Rajd amerykańskich indeksów pomimo fatalnych danych gospodarczych Od 23 marca 2020 roku, kiedy mieliśmy lokalne dno na.. Czytaj
Morgan Stanley wierzy w hossę, ale ma spore obawy

Notowania: Morgan Stanley

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:MS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk