• Odbierz prezent
Morgan Stanley przedstawia wyniki finansowe za IV kwartał 2020 r. Bank ma się czym pochwalić

20 stycznia bank Morgan Stanley opublikował swe wyniki kwartalne. Przewyższyły one szacunki analityków z Wall Street. Do tak dobrych wyników w największym stopniu przyczynił się segment zarządzania majątkiem. Morgan Stanley jest ostatnim z największych amerykańskich banków, które opublikowały swe wyniki finansowe w tym sezonie.

 

20 stycznia przed sesją na amerykańskim rynku swe wyniki finansowe za IV kwartał 2020 r. opublikował ostatni z największych amerykańskich banków – Morgan Stanley. Przychody wyniosły 13,64 mld USD w porównaniu do 10,86 mld USD w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Okazały się one również wyższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 11,54 mld USD.

W czwartym kwartale bank wypracował zysk netto w wysokości 3,39 mld USD wobec 2,24 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 51% rok do roku. Zysk na akcję wyniósł 1,81 USD w porównaniu do 1,30 USD przed rokiem. Przewyższył też szacunki analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,27 USD.

Spośród największych amerykańskich banków Morgan Stanley może się pochwalić największym segmentem zarządzania majątkiem. Ten obszar działalności banku zwykle korzysta na wzrostach na rynkach finansowych, na które ma sporą ekspozycję. Warto wspomnieć, że rok temu bank dokonał przejęcia firmy zarządzającej inwestycjami E-Trade. Wartość akwizycji wyniosła 13 mld USD. Czwarty kwartał 2020 r. był pierwszym okresem integracji E-Trade z bankiem, co również korzystnie wpłynęło na wyniki finansowe.

CEO banku Morgan Stanley – James Gorman w swym oświadczeniu prasowym podsumował osiągnięte wyniki finansowe następującymi słowami: „Firma odnotowała bardzo mocny kwartał i rekordowe wyniki za cały rok, z doskonałymi wynikami we wszystkich trzech biznesach i lokalizacjach. Nasz unikatowy model biznesowy nadal nam dobrze służy, gdy jednocześnie realizujemy naszą długoterminową strategię z akwizycją E-Trade i Eaton Vance.”

Wyniki finansowe banku ucieszyły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Morgan Stanley wzrósł o ponad 1,5%.

 

Morgan Stanley jest ostatnim z sześciu największych amerykańskich banków, które opublikowały swe wyniki kwartalne w tym sezonie. W poprzednich dniach wynikami wyższymi od oczekiwań analityków mogły się pochwalić także JP Morgan i Goldman Sachs.

Czytaj także: Goldman Sachs i Bank of America prezentują wyniki finansowe za IV kwartał 2020 r. Jeden z nich ma większe powody do zadowolenia

19 stycznia we wtorek przed rozpoczęciem sesji na amerykańskim rynku swe wyniki finansowe za czwarty kwartał przedstawiły kolejne dwa spośród największych banków: Bank of America i Goldman Sachs.   Bank of America z mieszanymi wynikami Wyniki finansowe Bank of America okazały się mieszane. Przyc.. Czytaj
Goldman Sachs i Bank of America prezentują wyniki finansowe za IV kwartał 2020 r. Jeden z nich ma większe powody do zadowolenia


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk