• Odbierz prezent
Morgan Stanley prezentuje wyniki za 1 kwartał 2021 r. Przychody banku wzrosły o 61%

Mijający tydzień obfitował w wyniki kwartalne największych amerykańskich banków. W piątek swe wyniki opublikował ostatni z nich – Morgan Stanley. Przychody i zysk były wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków z Wall Street.

 

16 kwietnia w piątek przed sesją na amerykańskim rynku bank Morgan Stanley opublikował wyniki kwartalne. W I kwartale 2021 r. przychody wyniosły 15,7 mld USD w porównaniu do 9,8 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 61% rdr. Przewyższyły one szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 14,1 mld USD. W tym czasie bank wypracował zysk netto w wysokości 4,1 mld USD wobec 1,7 mld USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 2,19 USD w porównaniu do 1,01 USD przed rokiem. Skorygowany zysk na akcję (z wyłączeniem pewnych czynników) wyniósł 2,22 USD, przewyższając szacunki analityków na poziomie 1,70 USD.

Wszystkie segmenty działalności banku wykazały imponujący wzrost przychodów. Segment bankowości inwestycyjnej przyniósł przychody w wysokości 8,6 mld USD wobec 5,2 mld USD rok wcześniej. Przychody z bankowości inwestycyjnej wzrosły o 128% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, z handlu akcjami o 17%, a z obligacji o 44%. Przychody z segmentu zarządzania majątkiem wyniosły 6 mld USD w porównaniu do 4,1 mld USD przed rokiem, co stanowi wzrost o 47% rdr. Segment zarządzania inwestycjami zwiększył przychody do 1,3 mld USD z poziomu 692 mln USD rok wcześniej.

W ubiegłym roku Morgan Stanley dokonał dużych akwizycji o łącznej wartości 20 mld USD. Wydał 13 mld USD na przejęcie firmy E-Trade, która zasłynęła ze swej platformy handlowej. Za pozostałe 7 mld USD kupił Eaton Vance, aby zwiększyć udział segmentu zarządzania inwestycjami.

Wyniki banku nie stanowiły raczej dużego zaskoczenia dla inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Morgan Stanley jest notowany na niewielkim plusie o 0,5%.

Morgan Stanley jest ostatnim z sześciu największych amerykańskich banków, które w tym sezonie przedstawiły swe wyniki kwartalne. W środę poznaliśmy wyniki JP Morgan, Goldman Sachs i Wells Fargo, a w czwartek Bank of America i Citigroup. Wyniki wszystkich banków przewyższyły szacunki analityków z Wall Street.

 

Notowania: Morgan Stanley

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:MS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk