• Odbierz prezent
Morgan Stanley bank

16 lipca bank Morgan Stanley przedstawił swe wyniki kwartalne. Okazały się one znacznie lepsze niż przed rokiem, a także przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

 

16 lipca przed sesją na amerykańskiej giełdzie bank Morgan Stanley opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 13,4 mld USD wobec 10,2 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 31% rok do roku. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 10,3 mld USD. W II kwartale bank osiągnął zysk netto w wysokości 3,2 mld USD wobec 2,2 mld USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 1,96 USD w porównaniu do 1,23 USD przed rokiem. Osiągnięty zysk na akcję okazał się wyższy od szacunków analityków na poziomie 1,12 USD.

Bank odniósł duże korzyści z sytuacji na Wall Street. Przychody z handlu obligacjami i akcjami łącznie wyniosły 5,55 mld USD wobec 3,3 mld USD przed rokiem. Przychody z bankowości inwestycyjnej wzrosły o 39%, osiągając poziom 2,05 mld USD.

CEO banku – James P. Gorman podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Nasza trwająca dekadę transformacja biznesowa miała na celu zapewnić stabilność w czasie poważnego obciążenia. Drugi kwartał przetestował ten model i wypadliśmy nadzwyczaj dobrze, dostarczając rekordowych wyników. To buduje się pod wpływem rozmachu bardzo mocnego pierwszego kwartału, podczas gdy ponad 90% naszych pracowników nadal pracuje z domu, co ukazuje odporność operacyjną naszej platformy. Pozostajemy skupieni na wspieraniu naszych pracowników, społeczności i klientów, jednocześnie zarządzając ryzykiem i kontynuując inwestowanie w nasz biznes.”  

W notowaniach przedsesyjnych na amerykańskim rynku akcje banku Morgan Stanley zyskują ponad 1,5%.

Morgan Stanley jest ostatnim z największych amerykańskich banków, które w tym kwartale przedstawiły swe wyniki finansowe. W poprzednich dniach JP Morgan, Goldman Sachs i Citigroup przewyższyły oczekiwania analityków, a najsłabiej wypadł Wells Fargo.

Czytaj także: Wells Fargo z wynikami finansowymi za II kwartał 2020 r. Nie spodziewano się, że będzie aż tak źle

14 lipca przed sesją na amerykańskiej giełdzie bank Wells Fargo opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Okazały się one słabsze od oczekiwań analityków z Wall Street.   14 lipca we wtorek przed sesją na amerykańskim rynku bank Wells Fargo przedstawił wyniki finansowe za II kwartał 2020 .. Czytaj
Wells Fargo z wynikami finansowymi za II kwartał 2020 r. Nie spodziewano się, że będzie aż tak źle

Notowania: Morgan Stanley

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:MS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk