• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Morgan Stanley po stronie niedźwiedzi
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie prognozy na najbliższe miesięcy ma Morgan Stanley

- Dlaczego bank zdecydował się obniżyć prognozy

Morgan Stanley widzi w ostatnich wzrostach na rynkach akcyjnych tylko korektę. Bank radzi inwestorom wyprzedaż tych akcji, które w ostatnim czasie odnotowały silne wzrosty. W związku z obawami przed recesją Morgan Stanley obniżył swoje prognozy dla indeksów giełdowych.

 

Rok bez wzrostów na S&P500

Analitycy banku w dzisiejszym raporcie obniżyli 12-miesięczny poziom docelowy dla indeksu S&P500 z 2175 do 2050. Oznacza to wzrost o jedynie 1,4% względem piątkowego zamknięcia i utrzymanie się tego samego poziomu z jakim indeks rozpoczął rok 2016.

Morgan Stanley obniżył prognozę dla indeksów po tym jak przez ostatni miesiąc S&P500 zwyżkował o 8,4% dzięki odbiciu na rynku ropy i dobrych danych z gospodarki USA. Jednak Morgan Stanley uważa, że nic nie wskazuje na to, by ten rajd miał się utrzymać, czy to w USA czy gdziekolwiek indziej.

 

Bank tnie prognozy wzrostu gospodarczego

Bank przyznał, że słabe prognozy dla wzrostu, oraz rosnące ryzyko polityczne zmusiły MS do zmiany pozytywnego podejścia i obniżenia ekspozycji na rynkach akcyjnych.

Bank obniżył prognozę wzrostu gospodarki USA na 2016 z 1,9% do 1,7%. W przypadku strefy euro prognoza została obniżona z 1,8% do 1,5%. Rynki wschodzące mają się natomiast rozwijać w tempie 4%, wobec wcześniejszej prognozy na poziomie 4,4%.

 

Recesja coraz bardziej prawdopodobna

Ekonomiści Morgan Stanley wyceniają prawdopodobieństwo globalnej recesji na 30%. Jest to najwyższy wynik w obecnym cyklu.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk