• Odbierz prezent
Morgan Stanley obniża pakiet w akcjonariacie CD Projekt – notowania GPW

Wczorajsza sesja nie zmieniła wiele dla amerykańskich indeksów, zarówno S&P 500 jak i Nasdaq lekko zyskały. Istotnym czynnikiem dla przyszłego zachowania indeksów może być nowy pakiet fiskalny, którego szczegóły dzisiaj powinien ogłosić prezydent-elekt Joe Biden. Natomiast w sprawie obecnego jeszcze prezydenta Donalda Trumpa wczoraj po raz drugi w kadencji przegłosowano artykuł impeachmentu (ze względu na schyłek prezydentury – nieco symboliczny i mniej istotny niż za 1 razem).

Do skutecznego zakończenia procesu i uznania prezydenta za winnego do podżegania do wtargnięcia na Kapitol potrzebne jest 67 na 100 głosów w Senacie. W temacie pandemii: jeżeli Europejska Agencja Leków zatwierdzi szczepionkę firmy Johnson & Johnson to pierwsze dawki mogłyby być dostępne w UE już od kwietnia. Tymczasem 7-dniowa średnia dzienna liczba zgonów w USA sięga kolejnych rekordów.

Krajowy rynek w środę zachowywał się słabiej i wszystkie trzy kluczowe indeksy znalazły się na minusach. W indeksie blue chipów ponownie największy spadek odnotowały walory CCC (-5,4%), a najlepiej zachowały się akcje PGNiG (+3,4%), które są wspierane przez rosnące ceny gazu, które z kolei negatywnie wpływają na Grupę Azoty (-4,5%). W indeksie mWIG40 tylko 3 spółki straciły więcej niż wspomniana grupa, a należą do nich: Amrest (-6,2%), TS Games (-5,6%) i Mercator (-5,4%). Walory producenta gier potaniały ze względu na proces sprzedaży akcji w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu – w ramach tego zdarzenia ustalono cenę akcji TS Games na 500zł. Z pozostałych informacji – pierwsza aktualizacja do gry „Cyberpunk 2077” pojawi się w ciągu 10 dni, następna w kolejnych tygodniach, a Morgan Stanley obniżył swój pakiet w akcjonariacie CD Projektu z 5,11% do 4,97%.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk