• Odbierz prezent
Moonlit Games debiutuje na NewConnect

Dziś, czyli w środę 26 czerwca, na NewConnect debiutuje kolejna spółka gamingowa, jaką jest istniejąca od 2014 r. krakowska Moonlit Games. Mimo, że oferta sprzedaży akcji, w ramach której zebrano niemal 2 mln złotych, została przeprowadzona jeszcze w zeszłym roku, spółka debiutuje na małym parkiecie dopiero teraz.

 

Do obrotu giełdowego trafiło 5 mln akcji Moonlit Games, z których 1 mln pochodzi z IPO. Oferta publiczna akcji spółki została przeprowadzona na przełomie maja i czerwca zeszłego roku - w jej ramach wyemitowano milion akcji w cenie emisyjnej ustalonej na 2 PLN. W ramach IPO zebrano 1,74 mln złotych netto, co stanowiło 20% kapitału zakładowego spółki.

Spółka w swojej dotychczasowej działalności skupiała się na podwykonawstwie projektów gier dla innych firm, takich jak m.in. PlayWay, czy Bloober Team. Obecnie (od 2018 r.) planuje skupić się na tworzeniu własnych produkcji, planując wydanie siedmiu autorskich gier do końca 2021 r. Spora część kapitału pozyskanego podczas emisji akcji (ponad 800 tys. PLN) ma zostać przeznaczona na prace rozwojowe nad flagową produkcją Moonlit Games, grą Baikonur (symulator survivalu), która zostanie wydana na komputery PC w drugim kwartale 2020 r., zaś na konsole (PS4 i Xbox) w 2021 r.

Spółka w zeszłym roku poniosła stratę w wysokości ponad 672 tys. złotych netto, przy przychodach rzędu 530,8 złotych. W pierwszym kwartale tego roku Moonlit Games poniósł stratę netto w wysokości 277 tys. PLN, zaś przychody wyniosły 59,6 tys. złotych.

 

Głównym akcjonariuszem Moonlit (ponad 24% udziałów) jest największa - po CD Projekt - polska spółka gamingowa, jaką jest PlayWay.

Debiut Moonlit Games jest ósmym w tym roku na NewConnect, zaś sama spółka jest 386. notowaną na małym parkiecie i 23. z sektora gamingowego.

Czytaj także: Bloober Team – polska spółka gamingowa z amerykańskim patentem

Spółka z branży gier Bloober Team poinformowała o uzyskaniu dokumentu od Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych, oznaczającego zgodę na udzielenie ochrony patentowej zgłoszonego przez spółkę wynalazku. Jak wyglądają szczegóły?   24 czerwca spółka Bloober Team poinformowała w swym komunikacie, że .. Czytaj
Bloober Team – polska spółka gamingowa z amerykańskim patentem

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk