• Odbierz prezent
Monnari spółka

1 czerwca spółka z branży odzieżowej Monnari opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Na wyniki Monnari w tym okresie znacząco wpłynęła sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

 

1 czerwca w godzinach wieczornych spółka Monnari opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 53,78 mln zł wobec 58,28 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 7,7% rok do roku. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 6,44 mln zł w porównaniu do 2,17 mln zł straty rok wcześniej. I kwartał 2020 r. Grupa Monnari zakończyła stratą netto w wysokości 7,6 mln zł wobec 2,07 mln zł straty przed rokiem.

W raporcie poinformowano, że istotnym czynnikiem mającym wpływ na wyniki Grupy Monnari, była sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Dodano, że spowodowane pandemią ograniczenia administracyjne w zakresie przemieszczania się i zamknięcie galerii handlowych miały szczególnie negatywny wpływ na sektor handlu, uniemożliwiając prowadzenie handlu stacjonarnego w okresie od 14 marca do 3 maja 2020 r. W rezultacie przychody Monnari ze sprzedaży spadły w marcu 2020 o 67% r/r, a w kwietniu o prawie 90%. W tym czasie jedynym kanałem sprzedaży był kanał internetowy.

Czytaj także: Monnari z wynikami finansowymi za 2019 r. Najgorsze dopiero przed spółką

15 maja spółka z branży odzieżowej Monnari Trade opublikowała raport finansowy za 2019 r. W liście do akcjonariuszy wspomniano o wpływie sytuacji związanej na działalność spółki w pierwszych miesiącach 2020 r.   15 maja w godzinach wieczornych spółka Monnari opublikowała raport finansowy za 2019 r.. Czytaj
Monnari z wynikami finansowymi za 2019 r. Najgorsze dopiero przed spółką

Notowania: Monnari Trade SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:MON/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk