• Sklep
  • Odbierz prezent
MoneyGram rośnie niemal 170% po ogłoszeniu współpracy z Ripple (XRP)

Jeden z czołowych operatorów przekazów pieniężnych na świecie, jakim jest amerykańska spółka MoneyGram, na wtorkowej sesji zyskał ponad 165%. Tak dynamiczny wzrost był reakcją akcjonariuszy na ogłoszoną w poniedziałek 17 czerwca współpracę z blockchainową platformą Ripple (XRP). W jej ramach Ripple zainwestuje w akcje MoneyGram, zaś amerykańska spółka rozpocznie komercyjne wykorzystanie flagowego produktu Ripple.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, dwuletnia współpraca pomiędzy MoneyGram a Ripple zakłada nabycie przez blockchainową platformę akcji MoneyGram za przynajmniej 30 mln dolarów po ustalonym kursie 4,10 USD. Jeszcze przed otwarciem wtorkowej sesji wydawało się to mało korzystne dla Ripple - notowania MoneyGram wynosiły zaledwie 1,45 USD za akcję, jednak na reakcję akcjonariuszy nie trzeba było długo czekać. Akcje operatora płatności w trakcie sesji przekroczyły poziom 4 dolarów, finalnie zyskując ponad 165% i aktualnie notując wycenę 3,88 USD.

Przypomina to sytuację z końca 2017 r., kiedy cenowy szał na rynku kryptowalut udzielał się również na amerykańskiej giełdzie - spółki, które nierzadko w absurdalny sposób próbowały „podpiąć się” pod cokolwiek związanego z technologią blockchain, zyskiwały setki procent w ciągu kilkunastu godzin. Najbardziej ewidentnym przykładem tego spekulacyjnego szaleństwa była spółka Long Island Iced Tea Corp., produkująca napoje na bazie herbaty, która zmieniła w grudniu 2017 r. nazwę na Long Blockchain Corp. i postanowiła zająć się… kopaniem kryptowalut. Jej historia opisana jest w poniższym artykule:

Czytaj także: Hype ma krótkie nogi. Long Blockchain - były producent napojów - pod lupą SEC

Long Blockchain Corporation, amerykańska spółka, która w grudniu zeszłego roku zdecydowała się zmienić swoją nazwę i działalność z produkcji napojów na… kopanie kryptowalut, zdaje się nie tylko nie spełniać oczekiwań inwestorów, ale również mieć problemy z amerykańskim regulatorem finansowym SEC, k.. Czytaj
Hype ma krótkie nogi. Long Blockchain - były producent napojów - pod lupą SEC

 

Współpraca Ripple z MoneyGram ma jednak zarówno mocne fundamenty technologiczne, jak i biznesowe uzasadnienie. MoneyGram wykorzysta rozwijaną przez Ripple sieć płatniczą xRapid do transakcji w obrębie swojego procesora płatniczego - oznacza to natychmiastowe rozliczanie transakcji walutowych z wykorzystaniem kryptowaluty XRP, co ma zapewnić szybsze operacje z niższymi opłatami. Pierwsze testy xRapid w zastosowaniach MoneyGram rozpoczęły się już w styczniu zeszłego roku.

Czytaj także: MoneyGram i Ripple - gigant usług płatniczych będzie korzystał z XRP

Blockchainowa platforma płatnicza Ripple (XRP) poinformowała w poniedziałek 17 czerwca o rozpoczęciu strategicznej współpracy z czołowym procesorem płatniczym MoneyGram, który podłączy się do natychmiastowej sieci rozliczeniowej xRapid, wykorzystującej kryptowalutę XRP. Ripple zainwestuje w MoneyGra.. Czytaj
MoneyGram i Ripple - gigant usług płatniczych będzie korzystał z XRP

 

Notowania: XRPBTC

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XRPBTC/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk