• Odbierz prezent
Monero (XMR) z oficjalnym wsparciem portfela Ledger Nano S

Najpopularniejszy private-coin, jakim jest Monero (XMR) otrzymał oficjalne wsparcie najlepiej sprzedającego się portfela sprzętowego - Ledgera Nano S. To świetna wiadomość dla zwolenników najbardziej anonimowej z kryptowalut.

 

Francuska firma Ledger w czwartek 29 listopada poinformowała o rozpoczęciu oficjalnego wsparcia dla kryptowaluty Monero dla portfela Ledger Nano S z poziomu natywnej aplikacji Ledger Live.

Czytaj także: Nowa aplikacja Ledger Live do obsługi portfeli sprzętowych. Po co i jak z niej korzystać?

Francuska firma Ledger, będąca jednym z największych producentów portfeli sprzętowych do kryptowalut, oddała dziś (9 lipca) do użytku długo oczekiwaną aplikację Ledger Live, służącą do obsługi portfolio. Live ma zastąpić prowizoryczne i mało wygodne rozwiązanie, jakim były aplikacje do przeglądarki.. Czytaj
Nowa aplikacja Ledger Live do obsługi portfeli sprzętowych. Po co i jak z niej korzystać?

 

Ledger Nano S jest kompatybilny z najnowszą wersją dekstopowego portfela Monero GUI w wersji 0.13 (dostępnego na systemy Windows, MacOS oraz Linux). Aby móc zainstalować portfel w aplikacji Ledger Live, również należy uprzednio zaktualizować ją do najnowszej wersji.

Przechowywanie kluczy prywatnych Monero przy pomocy Ledger Nano S (bez oficjalnego wsparcia) było możliwe już wcześniej, jednakże wymagało od użytkowników pewnej biegłości technologicznej.

 

Prezes firmy Ledger, Eric Larchevêque, przy ogłaszaniu wsparcia dla Monero pochwalił się, że obecnie ich najpopularniejszy portfel sprzętowy obsługuje kryptowaluty i tokeny składające się na ponad 90% całej kapitalizacji rynku walut cyfrowych. Monero znajduje się obecnie na 11. miejscu w rankingu kapitalizacji z wyceną sięgającą 1 mld dolarów. Aktualnie XMR notowany jest po ok. 60 dolarów. 

Czytaj także: Monero (XMR) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Najbardziej anonimowa z kryptowalut  Monero (XMR) to kryptowaluta posiadająca otwarty kod źródłowy (ang. open source), należąca do private-coinów, czyli kryptowalut zapewniających użytkownikom prywatność, obok m.in. Zcash (ZEC), Bytecoin (BCN), czy PIVX. Monero jest obecnie uznawane za najbardziej .. Czytaj
Monero (XMR) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Ledger Nano S wcześniej zapewniał natywne wsparcie m.in. dla takich private-coinów jak Zcash (ZEC), czy Komodo (KMD).

Ledger Nano S jest bez wątpienia najpopularniejszym portfelem sprzętowym, w dużej mierze ze względu na stosunkowo przystępną cenę (99 EUR) oraz dużą dostępność. We wrześniu producent poinformował, że sprzedał łącznie ponad 1,3 mln urządzeń, z czego znaczną część stanowiły modele Nano S.

Czytaj także: Ledger i Trezor nie boją się bessy na rynku kryptowalut - portfele sprzętowe biją rekordy sprzedaży

Spadki na rynku kryptowalut (i nie tylko) są silnie skorelowane ze zmniejszającym się zainteresowaniem samego zainteresowania użytkowników. Wraz ze spadającymi cenami, maleją obroty giełd, firm oferujących płatności w kryptowalutach, czy chociażby odwiedziny branżowych portali. Jak się jednak okazu.. Czytaj
Ledger i Trezor nie boją się bessy na rynku kryptowalut - portfele sprzętowe biją rekordy sprzedaży

 

Portfele sprzętowe powszechnie uznawane są za najbezpieczniejszy sposób przechowywania kluczy do kryptowalut.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk