• Odbierz prezent
Moda na nauczanie o kryptowalutach

Już kiedyś wspominaliśmy o tym, gdzie w Polsce i na świecie można podjąć studia z zakresu kryptowalut i technologii blockchain. Jak się okazuje, w tym roku przybywa coraz więcej ośrodków akademickich, które oferują kursy tematyczne. Największa oferta nauczania o kryptowalutach pojawiła się w USA. Sprawdźmy, dlaczego wzrosło zainteresowanie środowisk akademickich?

 

Amerykańskie uniwersytety

We wrześniu pisaliśmy jedynie o Princeton z New Jersey i jego obszernym sylabusie z kursu o kryptowlautach i technologii blockchain. Jak się okazuje, w USA jest jeszcze więcej uczelni, które oferują naukę o najnowszych trendach w świecie finansów i technologii. Kryptowalutowe kursy zawitały do takich popularnych uczelni jak: Duke, Cornell, Carniege Mellon, MIT, czy Uniwersytet Kalifornijski. Ciekawą ofertą wydaje się kurs profesor Dawn Song z Uniwersytetu w Berkley. Prowadząca zajęcie pod nazwą: Blockchain, kryptoekonomia i przyszłość technologii, biznesu oraz prawa, mówi, że zainteresowanie wśród studentów przekroczyło oczekiwania władz uczelni oraz liczbę dostępnych na kursie miejsc. O wysokim zainteresowaniu świadczy liczba aplikujących studentów. Na jedno miejsce przypada czterech aplikantów. Choć sylabus kursu nie jest jeszcze perfekcyjny, to i tak studenci „biją się” o miejsce na kursie.

 

Nie tylko USA

Nauczanie o kryptowalutach nie jest jedynie obecne w USA, i nie tylko uczą o nich na wydziałach ekonomiczno-biznesowych. Jako że kryptowaluty oparte są o zaawansowane technologie, to zainteresowane są nimi szczególnie wydziały informatyczne i technologiczne. Przykładem jest Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii (MIPT). Tam studenci poznają jak tworzyć komponenty technologii blockchain. Nie zapominajmy także o Polsce. Tu z ofertą studiów dotyczących kryptowalut wychodzi Szkoła Główna Handlowa. To najbardziej prestiżowa, polska uczelnia ekonomiczna. Na studiach podyplomowych pt.: Studia kryptowalut i technologii blockchain, będzie można tak jak na innych światowych uczelniach zdobyć wiedzę, którą będzie można przekuć w praktykę.

 

Kryptowaluty a rynek pracy

Nie tylko sam fakt popularności kryptowalut, skłania uczelnie do otwierania kursów tematycznych. Na świecie pojawia się coraz więcej ofert pracy, w których pracodawca wymaga znajomości technologii blockchain. To duża umiejętność, która sprawia, że kandydat aplikujący np. do jakiegoś ośrodka finansowego lub technologicznego stawiany jest na wysokiej pozycji. Rynek pracy potrzebuje osób znających najnowsze trendy, ale również umiejących wykorzystywać je w praktyce.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk