• Odbierz prezent
Mocny sygnał kupna na kursie euro do dolara (EUR/USD) to czas na surowce

Od dłuższego już czasu kurs euro (EUR) do dolara (USD) miał problem z oporem w rejonie 1,1450. W minionych dniach poziom ten został z hukiem przekroczony i na chwilę obecną, a więc w połowie tygodnia, świeca W1 wskazuje na klasyczny, silny sygnał kupna.

Mocny sygnał kupna na eurodolarze to czas na surowce - 1

Jeśli do końca tygodnia uda się ten dorobek kupujących utrzymać, technicznie oznacza to zmianę długoterminowego trendu na wzrostowy, czego konsekwencją może być podejście w kierunku 1,2550, czyli szczytu z 2017 roku. Przy takim ruchu deprecjonującym dolara, znacznie lepiej powinny radzić sobie surowce, metale szlachetne (co już widzieliśmy w minionych dniach po zachowaniu srebra, palladu, czy platyny) oraz rynki wschodzące wraz z ich walutami.

Wszystko zatem wskazuje na to, że ten tydzień będzie dla eurodolara technicznie kluczowy. Na razie dominuje przewaga kupujących, ale warto mieć też z tyłu głowy scenariusz, w którym z czasem rynek zacznie oddawać dotychczasowy dorobek, a na świecy tygodniowej pojawiać się coraz większy, górny cień. Gdyby okazało się, że ostatecznie tydzień zakończy się cofnięciem do okolic 1,1400-1,1450, byłby to sygnał do ponownego przyjrzenia się krótkiej stronie rynku.

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tomasz Gessner

Związany z rynkiem od 2001 roku. Pracował jako analityk rynków finansowych w domach maklerskich IDM, BDM oraz EFIX. Od 2006 komentator bieżącej sytuacji na Stooq, a obecnie także analityk w Exeria.com.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk