• Odbierz prezent
Mocny start tygodnia na kryptowalucie bitcoin (BTC). Czy kurs bitcoina dotrze do ATH?

O ile końcówka zeszłego tygodnia mogła być dla posiadaczy bitcoina (BTC) nieco rozczarowująca, o tyle dzisiejsza sesja napawa optymizmem i daje szanse na jeszcze wyższe poziomy.

Sytuacja techniczna na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Z punktu widzenia technicznego, nie ma się do czego przyczepić. Kurs bitcoina systematycznie wyznacza coraz wyższe szczyty i dołki, co jest podstawową charakterystyką trendu wzrostowego. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak korzystać z klarownej tendencji. Dodatkowo otrzymaliśmy dzisiaj kolejne potwierdzenie siły rynkowych byków, ponieważ przekroczony został zeszłotygodniowy szczyt. Spoglądając wstecz, okazuje się, że od rozpoczęcia wzrostów w pierwszej połowie marca, na kryptowalucie bitcoin (BTC) ani raz nie doszło do pogłębienia poprzedniego dołka. Jest to bardzo komfortowa sytuacja dla osób prowadzących pozycję poprzez podnoszenie zlecenia typu stop loss.

Wykres 1: Kurs bitcoina (5 miesięcy) 

Wykres 1: Kurs bitcoina (5 miesięcy)

Dokąd może zawędrować kurs bitcoina?

Z punkt widzenia długoterminowego, kurs bitcoina właśnie dotarł do szerokiej strefy oporowej. Rozciąga się ona aż do poziomu 14000 dolarów. Jeżeli rynkowym bykom udałoby się pokonać tę zaporę, wtedy droga w kierunku ATH stanęłaby otworem. Z kolei bardzo źle wyglądałoby ponowne zejście poniżej psychologicznej bariery popytowej zlokalizowanej w rejonie 10000 dolarów na kryptowalucie bitcoin (BTC).

 Wykres 2: Kurs bitcoina (3 lata)

Wykres 2: Kurs bitcoina (3 lata)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk