• Odbierz prezent
Mocny dolar amerykański (USD), dolar kanadyjski (CAD) jeszcze mocniejszy. Kursy funta, franka i dolara nowozelandzkiego (NZD) poszybowały w dół

W piątek dolar amerykański umacnia się względem większości głównych walut, jednak najmocniejszą walutą jest dolar kanadyjski. Jak kształtują się kursy głównych par walutowych na rynku Forex przed weekendem?

 

 

 

O godzinie 8 na rynek napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. PKB skurczył się o 9,2% w ujęciu rocznym. W ujęciu kwartalnym spadek wyniósł 1,7% wobec prognozy spadku o 2,5%. W ujęciu miesięcznym PKB uległ obniżeniu o 2,9%, podczas gdy spodziewano się spadku o 4,9%. Produkcja przemysłowa wypadła słabiej niż się spodziewano. Spadek wyniósł 1,5% m/m wobec prognozy spadku o 0,6%.

O godzinie 14.30 podano lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy w Kanadzie. Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 8,2% wobec spodziewanych 9,2%. Zmiana zatrudnienia w lutym wyniosła 259,2 tys. wobec prognozy 75 tys.

 

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

Dolar kanadyjski (CAD) umacnia się dzisiaj względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) najwięcej wynosił 1,2573 do południa, a najmniej 1,2462 około godziny 19. Po godzinie 21 kurs USD/CAD wynosi 1,2470. Tym samym dolar amerykański traci 0,49% względem kanadyjskiej waluty.

 Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Pozostałe główne waluty natomiast tracą względem dolara amerykańskiego, a wśród nich najmocniej dolar nowozelandzki (NZD). Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,7233 w godzinach nocnych, a najmniej 0,7151 po godzinie 16. Po godzinie 21 kurs NZD/USD wynosi 0,7170, co stanowi spadek o 0,75%.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Drugie miejsce od końca zajmuje frank szwajcarski (CHF), tracąc 0,67% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9243 w godzinach nocnych na początku sesji, a najwięcej 0,9325 do południa. Po godzinie 21 kurs USD/CHF wynosi 0,9297.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Euro, funt i jen też tracą

Pozostałe główne waluty również tracą względem dolara amerykańskiego. Kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na minusie o 0,27% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 1,1952. Kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3922, co stanowi spadek o 0,46% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 109,04, a dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) 0,7758.

 Finviz.com

Źródło: Finviz.com


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk