• Odbierz prezent
ten square games debiut

Na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych weszła dziś nowa spółka. Debiut Ten Square Games na ten moment wygląda optymistycznie, gdyż na otwarciu sesji cena akcji rosła o kilkanaście procent.

 

Ten Square Games to czwarta spółka, która w tym roku debiutuje na GPW. Stała się także siódmą spółką gamingową na głównym parkiecie, a pod względem kapitalizacji (która przekracza 370 mln złotych) ustępuje tylko gigantowi tego sektora, jakim jest CD Projekt (ok. 14 mld zł), a także 11 bit studios (ponad 870 mln zł) i PlayWay (ok. 850 mln zł).

W kwietniu, w ramach Oferty Publicznej, dotychczasowi akcjonariusze spółki sprzedali inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym łącznie 2.043.750 akcji, co stanowi około 28% kapitału spółki. Cena sprzedaży w Ofercie została ustalona na 46,00 zł i to ona stanowi poziom odniesienia dla pierwszych notowań spółki na warszawskim parkiecie. Na otwarciu dzisiejszej sesji za jedną akcję Ten Square Games trzeba było zapłacić już 52,20 zł, czyli o 13,48% więcej niż w Ofercie. W pierwszych minutach notowań akcje były notowane nawet na poziomie 54,90 zł (+19,35%).

 

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Gry produkowane przez TSG opierają się na modelu free to play, połączonym z mikropłatnościami. Wśród nich najbardziej znane to „Fishing Clash”, „Let’s Fish” („Na ryby”), „Wild Hunt”, czy „Let’s Farm”. Są to produkcje z gatunku gier symulacyjnych.

We wczorajszym komunikacie spółka podała, że gra Fishing Clash wygenerowała w kwietniu przychody na poziomie 4,7 mln zł


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk