• Sklep
  • Odbierz prezent
cherrypick games debiut

Wczoraj informowaliśmy o tym, że do debiutu na NewConnect szykuje się spółka CwMedia, właściciel serwisu CDA.pl. Za to dziś, na mniejszym parkiecie warszawskiej giełdy, zadebiutowała kolejna spółka gamingowa – jest nią Cherrypick Games. Inwestorzy mogą być niezwykle zadowoleni ze startu jej notowań.

 

Cena akcji Cherrypick Games podczas IPO (pierwsza oferta publiczna) wynosiła 60,00 PLN. Już na samym otwarciu notowań na NewConnect, za jeden walor trzeba było zapłacić 80,00 PLN, czyli o 33,33% więcej. W porównaniu do sytuacji z kolejnych minut można było powiedzieć, że wciąż było to ‘tanio’, gdyż notowania bardzo szybko osiągnęły poziom 99,80 PLN co oznacza wzrost o 64,67% względem ceny z IPO.

 

Cherrypick Games

cherrypick games

 

Debiut na NewConnect ma być dla spółki jedynie początkiem. Cherrypick Games ma ambicje, by dołączyć do CD Projektu na głównym parkiecie giełdy.

"Cieszymy się, że mamy za sobą formalności i debiutujemy na NewConnect, ale naszą ambicją jest szybkie przeniesienie notowań na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych" - powiedział Marcin Kwaśnica, prezes spółki.

Cherrypick Games zajmuje się tworzeniem, wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych na „wszelkie wiodące platformy”, tj. iOS, Android, MacOs, Sony PlayStation 4 oraz Xbox One.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk