• Odbierz prezent
Mocno odczuwalny sezon wakacyjny na krajowym rynku

Coraz wyraźniej daje się odczuć sezon wakacyjny na krajowym rynku. Na rynku kontraktów terminowych, na którym w przeciwieństwie do rynku kasowego większy udział mają inwestorzy indywidualni, poziom obrotów mocno spada.

Za mniejszą aktywnością inwestorów idzie również niska zmienność, zakres wahań wrześniowej serii kontraktów wyniósł po wczorajszej sesji mniej niż 15 pkt. Na wykresie dziennym notowania od początku czerwca są w fazie trendu bocznego, w ramach ponad trzymiesięcznego kanału wzrostowego. Bieżący kurs jest blisko podstawy kanału, rośnie ryzyko jej naruszenia, jako że presji na wzrostowe odbicie nie widać. Kurs oscyluje wokół średniej 15-sesyjnej, MACD opada pozostając poniżej linii sygnalnej. Wśród spółek indeksu bazowego pozytywnie wyróżniają się operatorzy telekomunikacyjni, na fali wzrostu miedzi nowe lokalne maksima notuje KGHM.

Na diagramie 60-min notowania są w trendzie bocznym, niskie wartości ADX potwierdzają brak tendencji wertykalnej. Na giełdach zachodnich po wczorajszej sesji większość głównych indeksów odnotowała niewielką zniżkę. Wciąż mocno trzymają się amerykańskie spółki technologiczne, gdzie giganci tego segmentu rynkowego wchodząc na nowe rekordowe maksima. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium nie ma zbytnio cenotwórczych publikacji.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Mocno odczuwalny sezon wakacyjny na krajowym rynku - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk