• Odbierz prezent
Mocne zwyżki na giełdach zachodnich. Na rekordowe poziomy wszedł amerykański indeks Nasdaq

Początek tygodnia wykazał zwyżkę na krajowym rynku. Silnym oparciem był przebieg wczorajszej sesji na giełdach zachodnich, dla których główne indeksy lub kontrakty terminowe mocno zwyżkowały od godzin porannych.

Już po zamknięciu krajowego rynku na nowe rekordowe poziomy wszedł amerykański indeks Nasdaq. Uwagę zwracały silne wzrosty takich spółek jak Tesla lub Amazon. Wczorajszy odczyt wskaźnika ISM w amerykańskim sektorze usług przywołał mocny napływ optymizmu, wartości wskaźnika powróciły do poziomów sprzed pandemii. Notowania WIG20 oraz kontraktów terminowych charakteryzowały się bardziej stonowanym wzrostem. Po wysokim otwarciu w dalszej części sesji pojawił się problem z utrzymaniem wyższych poziomów i kurs do zamknięcia stopniowo się obsuwał zmniejszając dystans do poprzedniego zamknięcia.

Na fali utrzymującego się optymizmu w Chinach zyskują szczególnie krajowe spółki wydobywcze (JSW, KGHM). Dobrą sesją odnotowały największe banki będące pod kontrolą SP oraz energetyka. Kurs FW20 na wykresie dziennym pozostaje w ponad 3 miesięcznym kanale wzrostowym. Bieżące notowania są coraz bliżej testowania czerwcowego szczytu 1855 pkt. Niezbyt wysoki wolumen jest wynikiem początku sezonu wakacyjnego. Kurs jest ponad przebiegiem średniej 15-sesyjnej, w górę powoli odwraca się wskaźnik MACD. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Rano został opublikowany raport o niemieckiej produkcji przemysłowej, miesięczny wzrost był niższy od prognoz, roczna zmiana nadal pozostaje na głębokim minusie (-24,7%). /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Mocne zwyżki na giełdach zachodnich. Na rekordowe poziomy wszedł amerykański indeks Nasdaq - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk