• Odbierz prezent
Mocne zwyżki indeksu WIG20 napędzane są przez dwóch gigantów: Allegro oraz CD Projekt [FW20]

Wtorkowa sesja przyniosła mocne, wzrostowe odbicie na krajowym rynku. Lepsze nastroje były zbieżne ze zwyżką notowań na głównych parkietach zachodnioeuropejskich. Ale patrząc na zachowanie poszczególnych spółek indeksu bazowego to widać, że głównym motorem wzrostu były akcje CDPROJEKT oraz ALLEGRO, które mając łącznie ok. 20% udział w indeksie dodały ok. 30 pkt. do wczorajszej zwyżki WIG20. Na wykresie dziennym FW20 wysoki biały korpus obejmujący poprzednie świece przy wzroście wolumenu jest wyrazem rosnącej presji popytu. Patrząc po zmianie LOP zwyżkę częściowo napędzała realizacja zleceń obronnych dla krótkich pozycji.

Na wykresie 60-min notowania wyłamały się z krótkoterminowego kanału spadkowego, równolegle przełamując poniedziałkowe maksimum. Ale jednocześnie wzrost zatrzymał się przy kolejnej, wydaje się znaczącej barierze ponad dwutygodniowej spadkowej linii oporu, dodatkowo wzmocnionej zniesieniem 38,2% z całej poprzedzającej fali spadkowej. Pozytywne oczekiwania umacnia przebieg podstawowych wskaźników AT, MACD po uprzednim przełamaniu linii sygnalnej sforsował także poziom równowagi. Na DMI po wzrostowym przecięciu linii DM teraz wejście średniej ADX ponad przebieg DM- umacnia sygnał kupna.

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnioeuropejskie stonowały wykazywany wczoraj optymizm co może przenieść takie nastawienie na początek sesji na krajowym rynku. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA oraz kończące się posiedzenie FOMC, gdzie jest oczekiwane podtrzymanie obecnych parametrów polityki pieniężnej. Po sesji w USA są zaplanowane publikacje wyników finansowych takich spółek jak Apple, Facebook lub Tesla. Dobre wyniki opublikował po wczorajszej sesji Microsoft, wykazując ich wzrost zarówno względem prognoz ja i ubiegłorocznego raportu.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk