• Odbierz prezent
Mocne zmiany na rynku walutowym! Kurs euro (EUR) wybił w górę i przebił ważny poziom - duża słabość dolara (USD)
fot. Mocne zmiany na rynku walutowym! Kurs euro wybił w górę i przebił ważny poziom - duża słabość dolara

Coraz bardziej jastrzębie stanowisko bankierów EBC umacnia euro

 

EURUSD kontynuuje odbicie i przebija się przez poziom 1,0500. Wzrost euro względem dolara sięgał niemal 1% podczas dzisiejszej sesji. Z drugiej strony można to tłumaczyć ogólną słabością dolara, który dzisiaj traci do każdej waluty w G10 z wyjątkiem jena

Dzisiaj wypowiedział się kolejny członek EBC, prezes banku centralnego w Holandii, Knot. Wskazał on, że podwyżka o 25 pb w lipcu jest bardzo prawdopodobna, co oczywiście wymagałoby decyzji w stosunku do QE już w czerwcu. Co więcej, nie wyklucza on możliwości podwyżki o 50 pb w tym roku, jeśli inflacja nie odpuści w najbliższym czasie. Rynek wycenia już 100 pb podwyżek w EBC w tym roku!

 

Zobacz także: Sprawdź, jaki jest kurs funta, forinta, korony, franka, euro, jena, dolara oraz rubla

 

Warto pamiętać, że w czwartek poznamy minutes EBC z ostatniego posiedzenia, które zostało odebrane gołębio, głównie przez wypowiedź Lagarde. Minutes może jednak pokazać, że dyskusja była zupełnie inna. Jeśli dyskutowano już mocno w kwietniu na temat potrzeby szybkości podwyżek, siła euro może być przedłużona, w szczególności do innych walut niż dolar. Dzisiaj jednak obserwujemy silne ożywienie na parze EURUSD.

 

kurs euro do dolara EURUSD

Para EURUSD testuje ważną strefę oporu powiązaną z poziomem 1,0500. W przypadku przebicia, kolejnym celem będą okolice 1,0575 oraz potencjalnie 1,0630 przy linii trendu spadkowego fali rozpoczętej na koniec marca. Źródło: xStation5

 

Nota prawna XTB


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk