• Odbierz prezent
Mocne wzrosty kursu dolara australijskiego. A to nie koniec! Wzrostowy trend na AUD

Dolar australijski zyskał na wartości już osiem figur w ostatnich dwóch miesiącach. Na interwale godzinowym daje się wyróżnić korekty składające się na ten impuls wzrostowy. Ostatni z nich trwa od dwóch dni i zatrzymała się na 50% zniesieniu kontratakującym. Składa się z trzech fal co pasuje do schematów opisywanych w teorii fal Elliotta. Podobny schemat pojawił się na przełomie roku i był zapowiedzią 5 fal ostatniej aprecjacji AUD.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wariant wzrostowy wspierany jest przez linię trendu. Wprawdzie jej nachylenie jest łagodne, ale dotychczas dobrze opisywało poszczególne dołki.

To, co może budzić wątpliwość, to analiza wyższego horyzonty czasu. Wspomniałem, że cała ostania fala wzrostowa to 800 pipsów i okres dwóch miesięcy. Jest to na tyle dużo, aby można uznać, że trend jest „stary”. Przybliża to wniosek, że wcześniej, czy później pojawi się korekta większego rzędu.

Wskaźnik MACD znajduje się w zakresie ujemnych liczb. Jeżeli pozostanie w tym obszarze, to należy zapisać to na korzyść podaży. W takim przypadku warto przywołać niższe wsparcie, które znajduje się na poziomie 0.7640. Dotarcie w te obszary zmusi posiadaczy długich pozycji do weryfikacji swojego stanowiska. Aktualnie warto skupić uwagę na dwóch najbliższych ograniczeniach dla tej pary walutowej. Wsparcie to 0.7730, a opór 0.7777.

AUD ma szanse na dalsze wzrosty - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk