• Odbierz prezent
Mocne wzrosty dolara kanadyjskiego, przeciwnie na srebrze. Gdzie możemy doszukiwać się bezpiecznych przystani?

Jak poranne informacje wpłynęły na cenę dolara kanadyjskiego i metali szlachentnych? Podsumowanie porannej reakcji rynków.

Kurs dolara USD/CAD

W dzisiejszym dniu widzimy mocną reakcję kursu dolara amerykańskiego w stosunku do waluty kanadyjskiej. Dzień rozpoczynamy otwarciem z luką wzrostową, która jest odzwierciedleniem bardzo dynamicznych spadków cen ropy. Jak wiemy wartość dolara kanadyjskiego, w dużej mierze zależy od cen surowców takich jak, chociażby wspomniana ropa naftowa. Dlatego też kurs w stosunku do dolara amerykańskiego zyskuje i obecnie wynosi USD/CAD- 1.36. Inwestorzy reagują na odejście Rosji ze spotkania OPEC+ bez zgody na dalsze obniżki podaży. Po tej decyzji zareagowała Arabia Saudyjska, tym samym rozpoczynając wojnę cenową z Rosją. Kraj obniża ceny ropy naftowej, przez co rynek odnotowuje spadki na tym surowcu. Tak więc, wpłynęło to na umocnienie kursu dolara kanadyjskiego.

Srebro

Kontrakty CFD na srebro notują korektę do około 16.75 punktów, podobnie jak reszta rynków kapitałowych i największe światowe indeksy takie jak S&P 500 czy Dow Jones. Krótkoterminowo tracimy na uncji srebra, a lepszym metalem szlachetnym według spekulantów okazało się złoto. W obecnej sytuacji gospodarczej kontrakty CFD na złoto zyskują i plasują się na poziomach 1668 dolarów.

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk