• Odbierz prezent
Mocne spadki na początku maja! Zaostrza się konflikt USA-Chiny

Początek tygodnia i miesiąca przyniósł mocne spadki na krajowym rynku. Gorsze nastawienie prawdopodobnie wypływało z ponownego ryzyka zaostrzenia stosunków gospodarczych pomiędzy USA i Chinami, gdzie te pierwsze oskarżają Chiny o znaczący wpływ na pandemię koronawirusa.

Jednocześnie są zwiększane wysiłki aby przedsiębiorstwa amerykańskie uniezależniały się od powiązanych z Chinami dostaw, kooperantów oraz przenosiły, gdzie to możliwe, produkcję z Chin w inne regiony. Z kolei dzisiejszy poranek oraz wczorajsze popołudnie w USA jest w większej mierze zdominowane nadziejami na powolne przywracanie aktywności gospodarczej, co oprócz kontraktów terminowych na główne światowe indeksy znajduje również odbicie w rosnących cenach ropy.

FW20 w układzie dziennym

Dla FW20 na wykresie dziennym kurs odbija w dół od strefy oporu zniesienia 50% (1688 pkt.) z wcześniejszej fali spadkowej. Spadek obrotów nie potwierdza silnego wzrostu presji podażowej, raczej mocne osłabienie popytu. Kurs ponownie znajduje się poniżej średniej 15-sesyjnej, MACD zaczyna zakręcać w stronę linii sygnalnej. Dla indeksu bazowego pojawił się układ przypominający gwiazdę wieczorną. Z perspektywy wykresu 60-min kurs nadal pozostaje w trendzie bocznym. Bieżące notowania są bliższe jego podstawy, która jest przy poziomie ok. 1564 pkt. Biorąc pod uwagę zmianę kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia, można oczekiwać wzrostowego początku sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźnika ISM dla amerykańskiego sektora usług.

/Marcin Brendota/

Mocne spadki na początku maja! Zaostrza się konflikt USA-Chiny - 1

 


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk