• Odbierz prezent
Mocne spadki Merlin Group po zakończeniu współpracy z Krypto Jam

W środę 13 lutego spółka Merlin Group ogłosiła koniec współpracy z Krypto Jam w kwestii budowy programu tokenizacji lojalności, opartego na technologii blockchain. Decyzja ta w jednoznacznie negatywny sposób wpłynęła na notowania Merlina na czwartkowej sesji, co więcej spadki kontynuowane są również dzisiaj.

 

Czytaj także: Merlin Group rozwiązuje umowę z Krypto Jam S.A. - powodem m.in. analiza techniczna

Oficjalny komunikat dotyczący współpracy pomiędzy spółką Merlin Group, a Krypto Jam S.A.                                                                                                                                             Rozwiązanie umowy o współpracy z Krypto Jam SA       Podstawa prawna.. Czytaj
Merlin Group rozwiązuje umowę z Krypto Jam S.A. - powodem m.in. analiza techniczna

Na wczorajszej (czwartkowej) sesji kurs Merlin Group spadł o 15,15% z 0,33 PLN do 0,28 PLN na zamknięciu. Aktualnie akcje spółki są wyceniane po 0,27 PLN, co oznacza dodatkowy spadek o ponad 3% w stosunku do wczorajszego kursu odniesienia. Notowania jednej z najstarszych polskich spółek w branży e-commerce tracą na wartości od sierpnia zeszłego roku.

Warto przypomnieć, że po ogłoszeniu głośno komentowanej współpracy Merlina z Krypto Jam doszło do znacznego wzrostu notowań spółki - 6 lipca 2018 r. kurs Merlin Group wzrósł o ponad 50%, oscylując w granicach 1,50 PLN za akcję, osiągając zeszłoroczny szczyt na poniedziałkowej sesji 9 lipca, który wyniósł 2,15 PLN.

Aktualnie, akcje spółki od momentu zeszłorocznej euforii straciły już ponad 87%.

Spółka Krypto Jam, należąca do Rafała Zaorskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich spekulantów, miała wykonać dla Merlin Group platformę tokenizacji lojalności mLoyalty w oparciu o technologię blockchain Ethereum (ETH), która przyznawałaby użytkownikom tokeny lojalnościowe za dokonywanie zakupów w sklepach internetowych, których operatorem jest Merlin Group. Planowano również przeprowadzenie ICO.

 

Wg komunikatu spółki, do rozwiązania umowy z Krypto Jam doszło m.in. ze względu na zbyt słabą koniunkturę na rynku kryptowalut.

Czytaj także: Merlin Group rozpoczyna współpracę z Krypto Jam. Spółka będzie tokenizować lojalność dzięki blockchain

W czwartek 5 lipca zarząd spółki Merlin Group, działającej w branży e-commerce, poinformował o rozpoczęciu współpracy z Rafałem Zaorskim, prezesem Krypto Jam, w ramach rozwoju technologii blockchain na potrzeby sklepów internetowych należących do spółki. Spółka Krypto Jam, zajmująca się dotychczas .. Czytaj
Merlin Group rozpoczyna współpracę z Krypto Jam. Spółka będzie tokenizować lojalność dzięki blockchain

 

 

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk