• Odbierz prezent
Mocne dane z rynku pracy ruszyły kursem AUD

Dane z rynku pracy okazały się pozytywne dla dolara australijskiego. Szczególnie mocno zaskoczył wzrost zatrudnienia i zwiększenie odsetka uczestniczących w rynku pracy.

 

Zatrudnienie wzrosło w listopadzie w Australii o 61,6 tys., choć spodziewano się wzrostu o 19,2 tys. Większość nowych miejsc wygenerowały prace na pełny etat (+41,9 tys.). Dokonano również pozytywnej rewizji danych za październik – z +3,7 tys. do +7,8 tys. w przypadku ogólnego wzrostu zatrudnienia i z +24,3 tys. do +31,0 tys. w przypadku zatrudnienia na pełny etat.

Stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 5,4% (zgodnie z prognozą), ale wyraźnie wzrosło uczestnictwo w rynku pracy – z 65,2% do 65,5% (prognoza: 65,1%). Wskaźnik ten wyraźnie rośnie w tym roku i obecnie znajduje się na najwyższym poziomie od 6 lat.

 

Bezrobocie w Australii

bezrobocie

 

Dolar australijski dynamicznie zareagował na dane zawarte w raporcie z rynku pracy. W przypadku pary AUD/USD obserwowaliśmy wzrost kursu o ponad 30 pipsów, po którym nastąpiła konsolidacja notowań.

 

AUD/USD - M5

audusd


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk