• Odbierz prezent
Mocna zwyżka na krajowym rynku. Zyskuje na wartości większość spółek, z wyjątkiem CCC i DINOPL

Wtorkowa sesja przyniosła mocną zwyżkę na krajowym rynku. W gronie spółek indeksy bazowego zyskiwało na wartości większość przedsiębiorstw, z wyjątkiem CCC i DINOPL.

Największy udział we wzroście WIG20 miały banki ogółem, spółki paliwowe oraz CDPROJEKT. Na wykresie dziennym wczorajsze notowania FW20 nie zmieniają jednak szerszego spojrzenia na instrument Wykres cenowy nadal podąża ruchem bocznym, jaki utrzymuje się niemal od początku kwietnia. Pojedyncze próby wybicia z tego ponad 100 pkt. zakresu, zarówno w górę jak i w dół, kończą się niepowodzeniem. W porównaniu do poprzednich tygodni również wolumen obrotu jest średnio niższy. Wykres cenowy porusza się ostatnio naprzemiennie wokół średniej 15 sesyjnej, podobnie zachowuje się wskaźnik MACD wraz z linią sygnalną.

Na wykresie 60-min kurs wybija się ponad linę ostatnich szczytów (1615-1618 pkt), zwiększając presję na testowanie górnej bariery trwającego trendu bocznego, czyli bliżej 1668 pkt. Szyki może jednak pokrzyżować wczorajsze, słabe zachowanie giełd amerykańskich, dla których główne indeksy bliżej zamknięcia sesji mocniej obniżyły swoje wartości. Zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy S&P500 i DAX od wczorajszego popołudnia implikują spadkowy początek sesji dla FW20.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Mocna zwyżka na krajowym rynku. Zyskuje na wartości większość spółek, z wyjątkiem CCC i DINOPL - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk