• Odbierz prezent
Mirko Voltolini odpowiedzialny za strategię i innowacje w Colt

Mirko Voltolini, dotychczas odpowiedzialny za sieciowe rozwiązania na żądanie (Network On Demand), od dziś pełni funkcję wiceprezesa Colt ds. strategii i innowacji. Będzie odpowiedzialny za implementację najnowszych technologii, które pozwolą firmie zachować pozycję lidera w branży.

Mirko Voltolini i jego zespół będą odgrywać kluczową rolę w definiowaniu i kierowaniu realizacją szerszej strategii Colta.

Czuję się zaszczycony. Zawsze pasjonowało mnie obserwowanie tego, jak ewoluuje branża, w tym Colt, jak wprowadzane są innowacje. Czuję, że nadchodzący okres będzie szczególnie ekscytujący dla naszego sektora. Sposób, w jaki Keri Gilder ustrukturyzowała naszą organizację, sprawił, że jesteśmy gotowi do wsparcia przedsiębiorstw, które przygotowują się do następnej fali rozwoju i właśnie to zamierzamy zrobić – powiedział Mirko Voltolini podczas ogłoszenia nominacji.

Nowe stanowisko zostało utworzone specjalnie dla Voltoliniego, który ma wzmocnić pozycję firmy jako lidera branży – obecna sytuacja przedsiębiorców wymusza na nich wprowadzanie nowych rozwiązań – jego zadaniem będzie więc udoskonalanie produktów poprzez wprowadzanie innowacji i najnowszych technologii. Voltolini, który zasiada również w zarządzie MEF - międzynarodowego stowarzyszenia przedsiębiorców działających w branży Carrier Ethernet, gdzie szerzej współpracuje z branżą, aby definiować dzisiejsze standardy komunikacji sieciowej, wydaje się być idealnym kandydatem do realizacji tej misji.

W Colt, jako szef działu sieciowych rozwiązań na żądanie (Network On Demand), Voltolini nadzorował do tej pory rozwój wielokrotnie nagradzanej platformy usług na żądanie Colt, a także kierował rozwojem i dostarczaniem rozwiązań cyfrowych do obsługi klienta online.

Mirko zawsze starał się dzielić bogactwem swojej wiedzy technicznej, umożliwiając Colt rozwój. Jestem podekscytowana, mogąc wynieść go do nowej roli, dzięki której będzie mógł łączyć swoją wiedzę o innowacyjnych technologiach ze znajomością specyfiki Colta, abyśmy wspólnie mogli zmieniać naszą organizację – powiedziała Keri Gilder, dyrektor generalny Colt Technology Services.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk