• Odbierz prezent
Miraculum spółka

Znana spółka z branży kosmetycznej - Miraculum poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego sprzedaży swych produktów na terenie Korei Południowej.                                                                                       

 

13 maja w swym komunikacie spółka Miraculum poinformowała, że w dniu 11 maja 2019 r., podczas 33. edycji targów Cosmobeauty Seoul Korea 2019 doszło do podpisania ważnego listu intencyjnego. Spółka podpisała list intencyjny z firmą Hana Engineering Korea Co. Ltd z siedzibą w Seulu. Jest to podmiot liczący się na rynku południowokoreańskim. Hana jest znaczącym producentem i dystrybutorem urządzeń AGD, produktów medycznych i kosmetycznych na terenie Korei Południowej. Posiada własną markę Medi Heim. Południowokoreańska firma prowadzi sprzedaż głównie w kanałach e-commerce oraz w systemie home-shopping.

Na mocy listu intencyjnego obie strony prowadzą negocjacje mające na celu zawarcie pomiędzy nimi umowy długofalowej współpracy handlowej w zakresie wprowadzenia na rynek i dystrybucji na zasadzie wyłączności produktów marki JOKO na terenie Korei Południowej.

Zgodnie z treścią listu intencyjnego, obie spółki planują zakończyć negocjacje i najpóźniej w terminie do dnia 31 lipca 2019 r. zawrzeć umowę współpracy. Na zakończenie komunikatu dodano, ze spółka będzie informować o efektach prowadzonych negocjacji.

 

Miraculum to polska firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją, sięgającą lat 20-tych ubiegłego wieku. Jest znana z takich marek, jak m. in. Pani Walewska, Miraculum, Gracja, Tanita, Paloma, Lider, Wars, Być może, Joko i Virtual.

Od 2007 r. spółka jest obecna na GPW. Na poniedziałkowej sesji cena akcji Miraculum wzrosła o ponad 2%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk