• Odbierz prezent
Miraculum Chiny

W niedzielnym komunikacie spółka z branży kosmetycznej Miraculum poinformowała o zawarciu strategicznej umowy współpracy dotyczącej rynku chińskiego. Czego dotyczy umowa i jakie daje perspektywy na przyszłość polskiej spółki?

 

9 czerwca w niedzielę spółka Miraculum poinformowała, że w dniu 8 czerwca 2019 r. podczas Targów CHINA CEEC EXPO & INTERNATIONAL CONSUMER GOODS FAIR w Ningbo, w Chinach zawarła strategiczną umowę współpracy z chińską spółką ZHEIJANG MATERIALS INDUSTRY ECOMMERCE Co. LTD. Celem zawartej umowy jest sprzedaż i dystrybucja produktów kosmetycznych Miraculum na terenie Chin, a w 2019 roku osiągnięcie obrotów handlowych w wysokości 1 miliona USD.

W komunikacie dodano, że zawarta umowa nie spełnia kryteriów umowy znaczącej, ale w ocenie zarządu spółki stanowi istotny etap na drodze do wejścia z produktami Miraculum na największy rynek konsumencki świata, co w niedługiej perspektywie może przełożyć się pozytywnie na wyniki spółki.

W trakcie poniedziałkowej sesji na GPW cena akcji spółki wzrosła o ponad 8%.

FXMAG akcje miraculum w chinach. akcje spółki w górę miraculum chiny gpw 1

Miraculum to polska firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją, sięgającą lat 20-tych ubiegłego wieku. Jest znana z takich marek, jak m. in. Pani Walewska, Miraculum, Gracja, Tanita, Paloma, Lider, Wars, Być może, Joko i Virtual.

Warto wspomnieć, że w maju spółka Miraculum informowała o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego sprzedaży jej produktów na terenie Korei Południowej.

Czytaj także: Miraculum w Korei Południowej. Spółka podpisała list intencyjny o współpracy

Znana spółka z branży kosmetycznej - Miraculum poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego sprzedaży swych produktów na terenie Korei Południowej.                                                                                          13 maja w swym komunikacie spółka Miraculum poi.. Czytaj
Miraculum w Korei Południowej. Spółka podpisała list intencyjny o współpracy


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk