• Odbierz prezent
Bitcoin mining

W miningu kryptowalut coraz większą rolę odgrywa korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Wykorzystywana jest energia wodna i słoneczna. W Stanach Zjednoczonych powstanie ogromna farma miningowa Bitcoina, zasilana energią słoneczną. Jak wyglądają szczegóły tego przedsięwzięcia?

 

oświadczeniu prasowym z 25 czerwca, Plouton Mining – spółka miningowa z siedzibą w Kalifornii poinformowała, że wybuduje największą farmę miningową Bitcoina, zasilaną energią słoneczną. Plouton Mining jest spółką zależną Plouton Group Holding.

W celu realizacji swego przedsięwzięcia spółka wykorzysta około 49 akrów paneli słonecznych, wytwarzających 10-13 megawatów energii elektrycznej dziennie.

Spółka wybrała na lokalizację swej farmy zachodnią część pustyni Mojave ze względu na wysoką roczną ilość światła słonecznego w tym rejonie. Planuje także zawrzeć umowy z lokalnymi dostawcami mediów, aby zapewnić sobie jak najniższe koszty.

Ramak J. Sedigh – CEO spółki stwierdził w oświadczeniu prasowym: „Szczególne połączenie natury i technologii zapoczątkuje nowy etap ewolucji miningu Bitcoina, spełniając obietnicę Bitcoina jako stabilnej, zdecentralizowanej sieci transakcyjnej.” W swej wypowiedzi dodał: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować ludziom okazję uczestniczenia w rozwijającej się gospodarce blockchainowej Bitcoina bez konieczności zakupu własnego sprzętu miningowego.”

W ostatnim czasie wzrost ceny Bitcoina doprowadził do wzrostu rentowności miningu. Wzrosła także decentralizacja, w związku z czym wielu mniejszych uczestników zyskuje dostęp do tego rynku. Od listopada 2018 r. duże spółki z branży miningu, takie jak Bitmain, znalazły się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pogorszeniem koniunktury na tym rynku. Od tej pory jednak sytuacja uległa poprawie.

W mediach często zwracano uwagę, że Bitcoin może być szkodliwy dla środowiska ze względu na duże zużycie energii elektrycznej. Tymczasem badania firmy CoinShares wykazały, że ponad 70% energii wykorzystywanej do miningu Bitcoina pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Czytaj także: Bitcoin (BTC) ogromnym zagrożeniem dla klimatu? Polemika z medialną dezinformacją

Niedawno media, również te całkowicie niezwiązane z rynkami finansowymi, a tym bardziej kryptowalutami, obiegła szokująca informacja o tym, że bitcoin (BTC) emituje więcej dwutlenku węgla niż mająca 20 mln mieszkańców Sri Lanka, czy wiecznie rozświetlona światowa stolica hazardu - Las Vegas. Lotem b.. Czytaj
Bitcoin (BTC) ogromnym zagrożeniem dla klimatu? Polemika z medialną dezinformacją

 

Odnawialne źródła energii (OZE) cieszą się coraz większą popularnością w branży miningu kryptowalut. W 2018 r. w Kanadzie firma DMG Blockchain Solutions uruchomiła farmę miningową zasilaną energią z elektrowni wodnej. Jest to także jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Ameryce Północnej.

Innym ciekawym przykładem korzystania z OZE, może być austriacki startup HydroMiner, który wykorzystuje energię z elektrowni wodnych.

Czytaj także: OZE (odnawialne źródła energii) szansą na rozwiązanie problemu zużycia energii przez kopanie BTC

Portal Ethereumworldnews zwraca uwagę na problem zużycia energii przez kopanie BTC. Informuje też o innowacyjnych rozwiązaniach tego problemu. Dużą szansą mogą być OZE (odnawialne źródła energii).   Koszty miningu Portal Ethereumworldnews porusza kwestie związane z kosztami kopania BTC. Globalny.. Czytaj
OZE (odnawialne źródła energii) szansą na rozwiązanie problemu zużycia energii przez kopanie BTC

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk