• Odbierz prezent
Millennium BOŚ XTB Getin Idea Bank PKO BP PZU PGNiG JSW

Środowa sesja na GPW zakończyła się spadkiem dla większości banków w oczekiwaniu na czwartkowy wyrok TSUE. Na zamknięciu cena akcji największego polskiego banku PKO BP wyniosła 37,39 zł, co stanowi spadek o 3,76%. Drugi największy polski bank Pekao stracił 2,19%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 99,38 zł.

Dzisiejsza sesja zakończyła się także sporym spadkiem dla spółek z grupy Leszka Czarneckiego. Cena akcji Idea Banku spadła o 4%, na zamknięciu wynosząc 2,16 zł. Getin Holding stracił 4,32%. Cena akcji Getin Noble Banku uległa natomiast obniżeniu o 0,16%.

Na środowej sesji wśród mniejszych banków znalazły się jednak zielone perełki. Bank Millennium zyskał 1,77%. Na zamknięciu cena akcji Millennium wyniosła 5,75 zł. W trakcie sesji za akcję Banku Millennium inwestorzy najwięcej płacili 5,86 zł. Dzisiejsza sesja była miłym zaskoczeniem dla rynku, gdyż cena akcji banku systematycznie osuwała się w dół od lipca.

Drugą zieloną perełką dzisiejszej sesji okazał się bank BOŚ. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 6,66 zł, co stanowi wzrost o 3,1%. Cena akcji tego banku zaliczyła jednak w trakcie dzisiejszej sesji minimum na poziomie 6,30 zł. Ostatni raz tak nisko cena akcji BOŚ była widziana w październiku ubiegłego roku.

Po zielonej stronie rynku zakończyły sesję akcje brokera XTB. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 3,17 zł, co stanowi wzrost o 2,59%.

Dzisiejsza sesja zakończyła się mocnym spadkiem dla największego polskiego ubezpieczyciela PZU. Na zamknięciu cena akcji PZU wyniosła 35,79 zł, co stanowi spadek o 3,27%.

Liderem spadków okazała się JSW, której kurs akcji zaliczył kolejne tegoroczne minimum. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 20,26 zł, co stanowi spadek o 5,59%. Po raz ostatni cena akcji JSW znajdowała się tak nisko w połowie 2016 r.

Niemal dotknął swego rocznego minimum kurs akcji spółki PGNiG. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 4,51 zł, co stanowi spadek o 3,14%. Najniższy kurs w tym roku wyniósł 4,49 zł. Nieco poniżej poziomu 4,50 zł akcje PGNiG były notowane po raz ostatni w 2016 r.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk