• Odbierz prezent
Millennials Venture Capital szuka unicorna w czasach pandemii

Millennials Venture Capital ASI S.A. (millennials.vc) ma w portfelu już cztery innowacyjne spółki i zapowiada kolejne inwestycje. Fundusz opracował strategię inwestycyjną, która zapewnić ma najbardziej adekwatną odpowiedź na czasy pandemii. Wybranych zostało dziesięć TOP10 branż, które według zarządzających funduszem najlepiej odnajdą się w pandemicznej rzeczywistości. Wśród sektorów, na jakich fundusz chce skupić swoje działania są wysokie technologie software, m.in. FinTech, AI, czy MarTech. Fundusz zapowiada, że chce nie tylko pomnażać kapitał inwestorów, ale także “zmieniać świat na lepsze”. Odzwierciedleniem tego hasła jest wymienienie sektora MedTech i EdTech.

Za funduszem stoją osoby od lat związane z rynkiem kapitałowym. Dwuosobowy zarząd tworzy Andrzej Dyngosz i Bartosz Mazurek - twórca Szkoły Inwestowania i współtwórca serwisu Crowdway.pl. Zespół operacyjny, który realizuje usługi dla spółek portfelowych to m.in. Piotr Mikołajuk - specjalista ds. dotacji unijnych i Tomasz Laskowicz - specjalista ds. komunikacji inwestorskiej.

Millennials Venture Capital szuka unicorna w czasach pandemii  - 1

Millennials proponuje spółkom portfelowym działanie w oparciu o stworzony ekosystem usług, wśród których wymienia wsparcie: kapitałowe i dotacji UE, relacji inwestorskich i prawno-administracyjne. Zestaw usług doradczych i analitycznych może okazać się dla młodych startupów czynnikiem przyciągającym do funduszu spółki głodne nie tylko kapitału, ale także wiedzy i rynkowego know-how. Millennials poszukuje spółek, które notują już przychody ze sprzedaży i znajdują się w fazie early stage growth i fast growth, pozycjonując się w komfortowej pozycji, która omija trudny etap “doliny śmierci”, kiedy spółki są jeszcze przed rynkową walidacją rozwiązań.

Fundusz stworzony z myślą o pokoleniu Y wpisuje się w rosnący trend zainteresowania młodych osób (milenialsów) inwestycjami w spółki technologiczne i poszukiwaniem ciekawych form lokowania kapitału. Pokolenie Y jest obecnie najsilniejszą siłą konsumencką świata i wkracza w świat finansów, poszukując technologicznych perełek, które zmieniają świat na lepsze - mówi Bartosz Mazurek, prezes zarządu Millennials Venture Capital ASI S.A.

Oferta dla inwestorów jest ciekawa także ze względu na model podziału zysku, według którego 80% zysków netto przeznaczone ma być na reinwestycję, a pozostałe 20% wypłacone akcjonariuszom w formie dywidendy. Taka polityka dywidendowa to dodatkowa zachęta dla niecierpliwych inwestorów, którzy mogą liczyć na stosunkowo szybki zysk z inwestycji, nietypowy dla funduszy venture capital, których horyzont inwestycyjny wynosi zazwyczaj kilka lat.

Bieżąca post pandemiczna dekada będzie zapewne historią gwałtownych zmian na rynku technologii. Hasłem Millennialsa jest “DISRUPT AND CREATE WITH US” - zapowiedź przełomowych zmian i wymyślenia świata na nowo. Millennials deklaruje, że wraz ze społecznością inwestorów odnajdzie i wypromuje pierwszego polskiego unicorna. Dynamika rozwoju startupów, silny zespół i ambicje wyrażone w strategii mogą przemawiać za sukcesem funduszu.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk