• Odbierz prezent
Mill Games podpisał list intencyjny z rumuńskim deweloperem

Mill Games, akcelerator rozwoju dla zespołów gamingowych z Rumunii podpisał pierwszy list intencyjny. Spółka negocjuje warunki wsparcia finansowego oraz współpracy przy produkcji gry Moroi. Po zakończeniu negocjacji oba podmioty zamierzają podpisać umowę. Ponadto władze Mill Games będą uczestniczyć 3 listopada br. w konferencji Dev Play 2020. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od organizatora wystąpienie spółki cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rumuńskich teamów deweloperskich uczestniczących w wydarzeniu.

Moroi to typowy hack'n'slash z klasycznymi elementami przygodowymi oraz koncentracją na historii i dialogu w mrocznym, średniowiecznym świecie fantasy. Szybka akcja przeplata się z oryginalnymi dialogami i nietuzinkową fabułą. Gracz będzie miał okazję poznać świat rumuńskiego folkloru oraz ludowych legend.

- Rozmowy w sprawie wsparcia tytułu trwają od pewnego czasu. Podpisany list intencyjny jest oficjalnym potwierdzeniem zmierzających w dobrą stronę negocjacji. Naszym zdaniem gra Moroi ma bardzo duży potencjał komercyjny. Fabuła nawiązuje do rumuńskich legend oraz tutejszego folkloru, ale jest zaprezentowana w sposób uniwersalny co dobrze wróży popularności wśród graczy na całym świecie – komentuje Dariusz Wais, prezes Mill Games.

Spółka ma aktywnie współpracować z rumuńskimi deweloperami działając jako akcelerator i anioł biznesu. Jest otwarty dla firm i start-upów gamingowych na każdym etapie rozwoju. Na wsparcie będą mogły liczyć zarówno małe zespoły posiadające jedynie koncepcje ciekawej gry, jak i doświadczone studia będące w bardzo zaawansowanej fazie prac nad swoją produkcją.

Aby nawiązać relację z rumuńskimi deweloperami oraz wypromować działalność Spółki w tym kraju, władze Mill Games będą uczestniczyły w konferencji Dev Play 2020. Jest to największy event dla profesjonalnych twórców gier w Rumunii, który w tym roku odbywa się w wersji online. Podczas panelu wydawniczego konferencji oprócz Prezesa Mill Games Dariusza Waisa, wystąpi również Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games oraz Członek Rady Nadzorczej Mill Games.

- Bardzo się cieszymy, że mamy okazję uczestniczyć w konferencji. Jest to dla nas szansa na nawiązanie kolejnych relacji biznesowych z przedstawicielami rumuńskiego gamedevu. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od RGDA, organizatora konferencji, chętnych na spotkanie z nami oraz wysłuchania naszej prelekcji jest bardzo dużo. Rumuńskie studia posiadają naprawdę duży potencjał, który zamierzamy uwolnić – dodaje Dariusz Wais.

Mill Games został powołany w październiku 2020 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Movie Games, producenta i wydawcę gier oraz notowaną na Rynku Głównym GPW w Warszawie Grupę INC, posiadającą wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, również w Rumunii. Mill Games zamierza inwestować w niezależne studia lub bezpośrednio w poszczególne tytuły. Producenci będą mogli również liczyć na wsparcie w zakresie rozwoju działalności (w tym prawne), pomoc w identyfikacji nowych projektów czy wsparcie w testach gier. Wszystkie projekty finansowane lub współfinansowane przez Mill Games będą wydawane bezpośrednio przez Movie Games. Część projektów będzie realizowanych w formie spółek, w których Mill Games planuje być akcjonariuszem, a najbardziej rokujące projekty powinny trafić na giełdę w Rumunii lub Polsce.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk