• Odbierz prezent
Miliardowa sprzedaż PKO TFI

 

  • Sprzedaż jednostek uczestnictwa funduszy PKO TFI przekroczyła w lipcu 1 mld zł.
  • PKO TFI utrzymuje pozycję bezapelacyjnego lidera na rynku PPK
  • Oferta PPK od PKO TFI coraz mocniejsza.

W lipcu tego roku klienci PKO TFI kupili jednostki uczestnictwa funduszy za ponad 1 mld zł netto. W tym samym miesiącu tylko do funduszy zdefiniowanej daty działających w ramach PPK prowadzonych przez PKO TFI wpłynęło blisko 63 mln zł. PKO TFI nadal dominuje na rynku PPK – zarówno pod względem zarządzanych aktywów, jak i wartości miesięcznych napływów (wpłat) – tak w lipcu, jak i we wszystkich dotychczasowych miesiącach tego roku.

- Po krótkim okresie mniejszego zainteresowania inwestycjami, co było oczywistą konsekwencją pandemii, lokowanie w funduszach PKO TFI znów cieszy się dużą popularnością. Odnotowaliśmy rekordową sprzedaż w lipcu – ponad 1 mld zł netto. Równolegle rosną aktywa programów inwestycyjnych opartych o systematyczne wpłaty inwestowania w naszym portfelu. I tak np. środki naszych Klientów w samych tylko PPK to już ponad 580 mln zł.

– mówi Piotr Żochowski, prezes Zarządu PKO TFI

W czasie lipcowego popytowego boomu największą popularnością cieszyły się jednostki funduszu PKO Obligacji Długoterminowych – sprzedaż za ponad 620 mln zł netto. Spośród funduszy akcji największe zainteresowanie inwestorów wzbudziły PKO Technologii i Innowacji Globalny (28 mln zł netto) oraz PKO Akcji Rynku Złota (20 mln zł netto). Warto przypomnieć, że PKO Technologii i Innowacji Globalny już od dłuższego czasu pozostaje jednym z najlepszych funduszy na rynku – w lipcu po raz kolejny w ratingu Analiz Online wyspecjalizowanej, niezależnej firmy analitycznej uzyskał pięć gwiazdek. Z kolei PKO Akcji Rynku Złota, we właśnie opublikowanym „rankingu funduszy złota” Analiz Online, zajął pierwsze miejsce, niemal dosłownie błyszcząc swoim wynikami.

Klienci PKO TFI przy zakupach funduszy najchętniej korzystają z placówek PKO Banku Polskiego. Informacje o bieżącej ofercie można uzyskać i dokonać transakcji zakupu jednostek wybranego funduszu u każdego doradcy banku. Na drugim miejscu w korzystaniu z oferty PKO TFI figuruje serwis internetowy iPKO. Warto pamiętać, że fundusze PKO TFI mogą nabywać nie tylko klienci PKO Banku Polskiego. Jednostki funduszy zarządzanych przez PKO TFI kupić może każdy: np. we wspomnianych placówkach PKO Banku Polskiego lub – przez internet - po rejestracji w serwisie PKO TFI czyli i-fundusze.pl.

PKO TFI pozostaje liderem na rynku PPK – zarządza aż 41% aktywów w programach obsługiwanych przez TFI i 35% całości aktywów rynku PPK (na koniec lipca br.). Pozycję tę Towarzystwo osiągnęło dzięki wyjątkowej, kompleksowej ofercie oraz sprawnemu wdrażaniu i obsłudze PPK. Firmy wdrażające PPK z pomocą PKO TFI korzystają z doskonałego systemu wsparcia - każda może liczyć na profesjonalną asystę w kwestiach merytorycznych i technicznych. Przedsiębiorstwo przystępujące do tworzenia PPK we współpracy z PKO TFI, bez względu na skalę działania może liczyć na dedykowany system obsługi zarówno w zakresie dokumentacji kadrowej, jak i indywidualnych kont pracowników. Towarzystwo oferuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie wdrożenia PPK, a także obsługę uczestników online (i-fundusze.pl) lub w ponad 1000 oddziałach PKO Banku Polskiego. Dodatkowo, Klienci PKO Banku Polskiego korzystający z serwisu internetowego iPKO, w którym mogą kompleksowo zarządzać swym rachunkiem osobistym, kartami i innymi produktami posiadanymi w PKO, mogą też na bieżąco śledzić stan konta PPK w ramach usługi Moje aktywa.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk