• Odbierz prezent
MIiR: jesteśmy zainteresowani współpracą z Singapurem w zakresie nowych technologii

Jesteśmy zainteresowani współpracą dwustronną w zakresie produktów i usług o wysokiej wartości dodanej - powiedział w środę szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas spotkania z ambasadorem Singapuru w Polsce Loo Choon Yong.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

"Polski rząd widzi duże możliwości rozwoju współpracy w zakresie wysokich technologii" – mówił podczas środowego spotkania minister Jerzy Kwieciński. Dodał, że jesteśmy zainteresowani współpracą dwustronną zwłaszcza w zakresie produktów i usług o wysokiej wartości dodanej, w sektorach IT, fintech, e-commerce. "Nasz sektor IT jest liderem w regionie Europy Środkowo–Wschodniej z wysoko wykwalifikowanymi inżynierami i dobrymi perspektywami wzrostu" - zaznaczył Kwieciński, cytowany w komunikacie resortu.

Minister inwestycji i rozwoju zachęcał Loo Choon Yong

do zwiększenia współpracy inwestorów z Singapuru w Polsce. Duże znaczenie dla jej rozwinięcia mogą mieć planowane w Polsce inwestycje w Centralny Port Komunikacyjny oraz te realizowane w polskich portach morskich. Singapur ma duże doświadczenie w realizacji mieszkalnictwa społecznego, dlatego - zdaniem ministra Kwiecińskiego - doświadczenia ze zrealizowanego tam programu mieszkaniowego mogą być wykorzystane w prowadzonym w Polsce programie Mieszkanie Plus.

Singapur to ważny partner handlowy dla Polski w Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

W tym roku pięciu polskich producentów drobiu uzyskało zezwolenia eksportowe w Singapurze. Polskie firmy regularnie uczestniczą w targach żywności na tamtym rynku. Także w tym roku UE i Singapur zawarły umowę o wolnym handlu (FTA), umowę o ochronie inwestycji i ramowe porozumienie o partnerstwie i współpracy. FTA przyniesie otwarcie rynku singapurskiego na produkty europejskie, w tym spożywcze. To nowa szansa na zwiększenie polskiego exportu. Wejście w życie umowy nastąpi prawdopodobnie w drugiej połowie 2019 r.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk