• Odbierz prezent
Mieszany sentyment w Polsce – indeks WIG20 w trendzie bocznym. Analiza FW20

Sentyment na krajowym rynku mierzony zachowaniem indeksu największych spółek oraz kontraktów terminowych od ok. 1,5 tygodnia zasadniczo nie zmienia się. Na wykresie 60-min FW20 kurs utrzymuje się w trendzie bocznym, za wyjątkiem jednostkowego naruszenia (prawie wybicia) dolnego ograniczenia. Bieżące notowania są ponownie przy strefie wsparcia 1936 pkt.

Uwagę zwraca zachowanie wskaźnika DMI, gdzie po uprzednim negatywnym przecięciu (sygnał sprzedaży) zaczyna podnosić się linia ADX (miernik siły). Na wykresie dziennym ogólny obraz rynku jest stały. Kurs nadal jest w fazie konsolidacji. Zmienność w trakcie sesji wyniosła ledwie 22 pkt., odchylenie od kursu odniesienia również jest nieznaczne. Spadek obrotów potwierdza obniżenie aktywności inwestycyjnej. Z perspektywy ostatnich tygodni jest podtrzymana hipoteza kształtowania formacji RGR.

W grupie spółek indeksu bazowego ujemne zmiany najbardziej dociążył mocny spadek cen akcji CDPROJEKT w reakcji na doniesienia o ataku hakerskim na sieć firmy. Dla pozostałych spółek zarówno pozytywny jak i negatywny wpływ na indeks mniej więcej się równoważył. Słabsze zachowanie producentów energii oraz niemrawą postawę banków kompensowały silniejsze wzrosty producentów i sprzedawców odzieży i obuwia. Na rynkach zagranicznych nastroje po wczorajszej sesji były raczej neutralne, ale już z dzisiejszym porankiem jest obserwowana niewielka zwyżka kontraktów terminowych na główne indeksy co ma szansę znaleźć pozytywne przełożenie na lepsze nastawienie przed otwarciem sesji na krajowym rynku.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk