• Odbierz prezent
Mieszana sesja na rynku akcji, Europa w górę, USA pod kreską. Notowania giełdowe

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji. Wczoraj pomimo solidnych spadków, indeksy w USA zdołały wyjść na plus, co doprowadziło do polepszenia sentymentu i wzrostów w Azji, a także na początku sesji europejskiej. Jednak pomimo, że dzień rozpoczął się od wzrostów, główne indeksy miały wyraźny problem z kontynuacją ruchu, przez większość sesji obserwowaliśmy konsolidację.. Ostatecznie jednak większośc parkietów na Starym kontynencie zakończyła handel nad kreską. Niemiecki indeks giełdowy zamknął się na 1,24% plusie, londyński FTSE dodał dokładnie 1%, a francuski CAC40 zyskał jedynie 0,11%. Pod kreską znalazł się z kolei hiszpański IBEX (-1,08%) oraz nasz polski WIG20 (-0,42%). 


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Jeśli chodzi o sesję w USA, ta również przebiega w mieszanych nastrojach, z tym, że główne indeksy giełdowe znajdują się poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Jak widać pomimo wczorajszego dynamicznego podbicia, na rynku wciąż utrzymują się obawy o kolejną falę pandemii koronawirusa oraz o to że recesja będzie trwała dłużej i nie będziemy mieli do czynienia z odbiciem w kształcie litery V. 

Dzisiejsze dane z USA nie pomagają. Kwietniowa sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych wypadła dużo gorzej od prognoz, które i tak zakładały ogromny spadek. Odczyt pokazał tąpnięcie aż o -16,4% m/m, podczas gdy spodziewano się wyniku na poziomie -12% . Warto w tym miejscu podkreślić, że tak niski wynik jest najgorszym w historii. Niemniej pomimo tak fatalnych danych,spadki na indeksach giełdowych były ograniczone, ruch na dolarze również został szybko wymazany. Nie była to jednak jedyna publikacja z USA, o 16:00 poznaliśmy także indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan, który niespodziewanie wzrósł do 73,7 pkt z 71,8 pkt. Jest to z pewnością zasługa ogromnej pomocy rządowej. Po godzinie 18:00 indeks S&P500 stracił 0,2%, Dow Jones znajduje się 0,26% niżej, a Nasdaq notuje stratę na poziomie 0,1%. W kolejnych godzinach wpływ na rynek akcji w USA może mieć prezydent Donald Trump, wkrótce ma rozpocząć się bowiem konferencja prasowa poświęcona lekowi na koronawirusa. 

 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk