• Odbierz prezent
Mierzenie korekt – czyli jak wykorzystać „pamięć” rynku w tradingu?

W środę 18.11.2020 odbył się kolejny webinar online organizowany we współpracy z brokerem Orbex. Tym razem podczas wirtualnej konferencji online omawiane było zagadnienie korekty 1:1 i jej zanegowania czyli Overbalance.

Wirtualne spotkanie inwestycyjne

Zagadnienie korekty 1:1 i jej załamania/zanegowania czyli Overbalance (często te dwie rzeczy są mylnie utożsamiane ze sobą) to część metodologii zwanej geometrią rynku. Wykorzystuje się w niej mierzenia korekt i próbuje na podstawie pewnych zależności znaleźć koniec korekty, by podłączyć się do panującego trendu. Uczestnicy webinaru mogli poznać trzy poziomy oparte na mierzeniach Fibonacciego, w których z przewagą statystyczną dochodzi do zakończenia korekty. Poznana metodologia pozwala na handel z trendem i zabezpiecza przed wpadnięciem w pułapkę, gdy korekta 1:1 jest wybijana. Okazuje się, co pokazano na licznych przykładach, że rynek „pamięta” wielkości korekt i często je respektuje w danym trendzie. Zaletą tego sposobu patrzenia na rynek poprzez geometrię rynku jest względna prostota i użycie minimalnej ilości narzędzi analitycznych. Poniżej aktualny wykres EURGBP w trendzie spadkowym, w którym 5-krotnie rynek respektował tę samą wielkość korekty wzrostowej. Koniec tej korekty był za każdym razem dobrym momentem do zajęcia pozycji krótkiej z korzystnym stosunkiem zysku do ryzyka.

 Wykres 1. Kurs euro do funta (EURGBP), interwał dzienny – korekty 1:1 w trendzie spadkowym

Wykres 1. Kurs euro do funta (EURGBP), interwał dzienny – korekty 1:1 w trendzie spadkowym

Dostęp do archiwum nagrań webinarowych

Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do wszystkich nagrań z webinarów organizowanych przez FXMAG, kliknij tutaj.

Jednocześnie informujemy, że dostęp do nagrań wszystkich wirtualnych spotkań inwestycyjnych jest bezpłatny dla prenumeratorów magazynu Inwestor. Kod rabatowy WEBINAR uprawnia do 20% zniżki na zakup prenumeraty pisma.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny webinar w najbliższą środę, 25-tego listopada o godz. 18.00. Tematem kolejnego szkolenia brzmi: „Znane wskaźniki, nowe zastosowania. Jak zyskać dodatkową przewagę na rynku?”. Poniżej link do rejestracji na webinar.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA DARMOWY WEBINAR

Notowania: EURGBP

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURGBP/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk