• Odbierz prezent
Miedź na LME w Londynie dostała wsparcie od Powella

Na giełdzie metali LME w Londynie miedź zyskuje - metale przemysłowe dostały wsparcie po komentarzach szefa Fed. Miedź w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 6.244,50 USD za tonę, po zwyżce o 0,7 proc. - podają maklerzy. Jerome Powell stwierdził, że stopy procentowe w USA są bliskie neutralnego poziomu.

"Stopy procentowe wciąż znajdują się na niskim poziomie, biorąc pod uwagę historyczne standardy, i pozostają lekko poniżej szerokiego przedziału, który może być uznany za neutralny dla gospodarki. To znaczy takiego, który ani nie powoduje przyspieszenia, ani spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego" - powiedział Powell.

Jeszcze dwa miesiące temu Powell twierdził, że "stopy procentowe znajdują się daleko od neutralnego poziomu".

Chociaż większość ekspertów w dalszym ciągu oczekuje, że na grudniowym posiedzeniu Federalny Komitet Otwartego Rynku podniesie stopy o 25 pb, to słowa Powella zostały odebrane jako możliwość szybszego niż dotychczas oczekiwano zakończenia cyklu podwyżek stóp procentowych.

Ważne znaczenie dla rynków metali może też mieć koniec tego tygodnia - prezydent USA Donald Trump podczas rozpoczynającego się w piątek szczytu G20 w Buenos Aires ma spotkać się w sobotę na roboczym obiedzie z przywódcą ChRL Xi Jinpingiem. Będzie to pierwsze spotkanie obu przywódców od czasu, gdy USA i Chiny nałożyły na siebie cła importowe.

Doradca Białego Domu ds. ekonomicznych Larry Kudlow wskazał, że prezydent Trump uważa, iż istnieje "duża szansa" na osiągnięcie umowy handlowej z Chinami.

Podczas poprzedniej sesji na LME w Londynie miedź zdrożała o 78 USD do 6.200,00 USD za tonę.


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk