• Odbierz prezent
MicroStrategy będzie dalej kupować BTC – mówi CEO

MicroStrategy, największa notowana na giełdzie firma z branży kryptowalut, będzie kontynuować akumulację Bitcoinów (BTC). Tak twierdzi jej CEO, Michael Saylor.

Przemawiając podczas czwartkowego ogłoszenia wyników finansowych spółki za drugi kwartał, Saylor powiedział, że ostatnie finansowanie spowodowało, że firma nabyła ponad 105 000 BTC. Odnosił się przy tym do Capital International Investors, który nabył 12,2 procent udziałów w firmie. Saylor powiedział:

W dalszym ciągu jesteśmy zadowoleni z wyników realizacji naszej strategii dotyczącej cyfrowych aktywów. W przyszłości zamierzamy nadal przeznaczać dodatkowy kapitał na naszą strategię aktywów cyfrowych”.

Krypto strategia MicroStrategy

Od sierpnia 2020 r. firma MicroStrategy stale kupuje BTC do swojej rezerwy skarbowej. Polityka korporacyjna firmy opracowana w 2020 r. przewiduje, że cała gotówka nieprzeznaczona na działalność operacyjną powinna być przechowywana w formie Bitcoina.

Firma zaczęła kupować kolejne monety przy każdej nadarzającej się okazji. Kilka miesięcy temu MicroStrategy kupiło BTC za aż 500 milionów dolarów. Środki te pozyskano ze sprzedaży obligacji. Co więcej, firma złożyła wniosek do SEC, aby nabyć więcej udziałów Bitcoin po sprzedaży swoich akcji zwykłych klasy A. MacroStrategy LLC, spółka zależna MicroStrategy, posiada szacunkowo 92 079 Bitcoinów.

Nabycie Bitcoinów odbyło się pomimo spadku BTC poniżej 40 000 USD, przy czym firma zaliczyła około 63 mln USD strat w związku z tym spadkiem. W momencie pisania tego tekstu, Bitcoin jest notowany na poziomie ok. 39 000 USD. Przy tych cenach MicroStrategy posiada BTC warte ponad 4 miliardy dolarów.

Inne duże firmy, takie jak Tesla, Square i Coinbase również zakupiły kryptowaluty warte setki milionów dolarów. Dla niektórych inwestorów ten ruch otworzył drzwi do zdobycia ekspozycji na aktywa cyfrowe bez ich samodzielnego przechowywania. Oznacza to również duży przełom, zwłaszcza że firmy posiadające Bitcoin były od zawsze uważane za narażone na dużą zmienność i niestabilność.

Raport finansowy

Na dzień 30 czerwca wartość rynkowa udziałów MicroStrategy w Bitcoinie, obliczona według zasad nie-GAAP (ogólnie przyjętych zasad rachunkowości), wynosiła 3,653 miliarda dolarów. Wartość ta odzwierciedla cenę Bitcoina, która w tym czasie wynosiła 34 763 USD. Dodatkowo, wartość aktywów cyfrowych bez zastosowania GAAP wyniosła 2,741 mld USD, co odpowiada cenie 26 080 USD za Bitcoina.

Według danych, MicroStrategy osiągnęło w II kwartale 125,4 mln USD przychodów, co stanowi wzrost o 13,4 proc. w stosunku do wyników osiągniętych w tym samym czasie rok temu. Zysk brutto za kwartał wyniósł 102,3 miliona dolarów. Stanowiło to 81,6 procent marży brutto. Jest to wzrost o 78,3 procent w stosunku do ubiegłego roku.

Mimo to, podczas czwartkowej sesji giełdowej, akcje spółki potaniały o 2,2 proc. do 611,48 dolarów za sztukę

W przeszłości inwestorzy reagowali na akcje wraz z ruchami ceny Bitcoina. Na przykład na początku 2021 roku, gdy Bitcoin wzrósł do swojego rekordowego poziomu powyżej 60 000 USD, inwestorzy tłumnie inwestowali w spółkę. To spowodowało, że akcje w lutym wzrosło o aż 21,6 procent. Następnie, gdy ceny zaczęły spadać, inwestorzy zaczęli być ostrożni, obawiając się korelacji akcji MicroStrategy z Bitcoinem.

BeInCrypto Polska - MicroStrategy będzie dalej kupować BTC – mówi CEO


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk