• Odbierz prezent
Microsoft

29 stycznia po sesji na amerykańskim rynku spółka Microsoft przedstawiła swe wyniki kwartalne. Były one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły także oczekiwania analityków. Duże znaczenie dla spółki ma biznes chmurowy.

 

29 stycznia po sesji na amerykańskim rynku spółka Microsoft opublikowała wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r. Osiągnięte wyniki przewyższyły szacunki analityków z Wall Street. Przychody spółki wyniosły 36,91 mld USD wobec oczekiwanych 35,68 mld USD. Były one wyższe o 14% niż przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 13,9 mld USD i był wyższy o 35% rok do roku. Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 11,6 mld USD. Był on wyższy o 38% (lub o 36% po wyłączeniu pewnych czynników) od zysku osiągniętego w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Zysk na akcję wyniósł 1,51 USD wobec oczekiwanych 1,32 USD.

Przychody z biznesu chmurowego – Azure wzrosły o 62%. Jest to lepszy wynik niż spodziewali się analitycy z banku Goldman Sachs, którzy oczekiwali wzrostu o 58%. Warto wspomnieć, że przed rokiem wzrost ten był jeszcze większy i wyniósł 76%. Do sukcesu Azure w czwartym kwartale przyczyniła się umowa z amerykańskim Departamentem Obrony, mająca przynieść spółce 10 mld USD w ciągu 10 lat.

Segment Intelligent Cloud obejmujący Azure, GitHub, SQL Server i Windows Server oraz usługi dla przedsiębiorstw, osiągnął przychody w wysokości 11,87 mld USD wobec konsensusu na poziomie 11,40 mld USD. Stanowi to wzrost o 27%.

Największy segment Microsoftu – More Personal Computing – obejmujący Windows, Surface, Xbox i Bing, przyniósł przychody w wysokości 13,21 mld USD, co stanowi wzrost o 1,6% rok do roku. Przewyższyły one także szacunki analityków na poziomie 12,85 mld USD.

Productivity and Business Processes – segment obejmujący Office, LinkedIn i Dynamics, przyniósł 11,83 mld USD przychodów, co stanowi wzrost o 17% rok do roku. Były one wyższe od konsensusu analityków na poziomie 11,42 mld USD.

Spółka przedstawiła swą prognozę na kolejny kwartał. W I kwartale 2020 r. Microsoft spodziewa się przychodów w przedziale od 34,1 mld do 34,9 mld USD. Konsensus analityków zakładał przychody na poziomie 34,14 mld USD.

Amy Hood – dyrektor finansowy spółki stwierdziła, że jej prognoza przychodów dla segmentu More Personal Computing w przedziale od 10,75 mld USD do 11,15 mld USD jest szersza niż zwykle ze względu na „niepewność związaną z sytuacją zdrowia publicznego w Chinach”.

Wyniki spółki ucieszyły inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Microsoft wzrósł o ponad 3%.

W tym samym dniu po sesji swe wyniki finansowe za IV kwartał przedstawiły także Facebook i Tesla.

Czytaj także: Facebook z dobrymi wynikami, a kurs akcji w dół

29 stycznia po sesji na amerykańskim rynku gigant mediów społecznościowych Facebook zaprezentował swe wyniki kwartalne. Pomimo, że wyniki okazały się lepsze od oczekiwań analityków, w notowaniach posesyjnych kurs akcji spadł o 6%.   29 stycznia w środę po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku F.. Czytaj
Facebook z dobrymi wynikami, a kurs akcji w dół

 

Czytaj także: Tesla z wynikami kwartalnymi. Dobra passa dla spółki trwa nadal, akcje mocno w górę

29 stycznia po sesji na amerykańskim rynku znana spółka z branży motoryzacyjnej – Tesla zaprezentowała wyniki kwartalne. Przewyższyły one oczekiwania analityków. Jest to kolejny kwartał dobrej passy dla spółki.   29 stycznia w środę po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Tesla przedstawiła swe.. Czytaj
Tesla z wynikami kwartalnymi. Dobra passa dla spółki trwa nadal, akcje mocno w górę

Notowania: MICROSOFT

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MSFT/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk