• Odbierz prezent
Microsoft prezentuje wyniki za III kwartał 2021 r. Spółka może pochwalić się dwucyfrowymi wzrostami
fot. freepik.com

We wtorek po sesji na amerykańskim rynku liczne spółki opublikowały wyniki kwartalne. Jedną z nich jest gigant branży informatycznej – Microsoft. Spółka może pochwalić się dużym wzrostem przychodów i zysku.

 

26 października we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie Microsoft opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2021 r. W minionym kwartale przychody wyniosły 45,32 mld USD w porównaniu do 37,15 mld USD w analogicznym okresie poprzedniego roku, co stanowi wzrost o 22% rdr. Był to największy wzrost od 2018 roku. Uzyskane przychody przewyższyły szacunki analityków z Wall Street na poziomie 43,97 mld USD. Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 20,51 mld USD wobec 13,89 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 48% rdr. Po wyłączeniu pewnych czynników, skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,27 USD. Przewyższył szacunki analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 2,07 USD.

Segment Intelligent Cloud (obejmujący m. in. chmurę publiczną Azure, usługi dla przedsiębiorstw, GitHub, SQL Server, Windows Server) przyniósł spółce przychody w wysokości 16,96 mld USD. Były one wyższe o 31% niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Przewyższyły także oczekiwania analityków na poziomie 16,51 mld USD. Microsoft poinformował także, że przychody Azure i innych usług chmurowych wzrosły o 50% rdr, co jest wyższym wynikiem niż spodziewali się analitycy. Szacunki zakładały wzrost na poziomie 47-48%.

Przychody segmentu Productivity and Business Processes (obejmującego Dynamics, LinkedIn i Office) wyniosły 15,04 mld USD. Były one wyższe o 22% niż przed rokiem. Przewyższyły konsensus analityków na poziomie 14,67 mld USD.

W segmencie More Personal Computing (obejmującym Windows, urządzenia, gry i reklamy wyszukiwarkowe) spółka uzyskała przychody w wysokości 13,31 mld USD, co stanowi wzrost o 12% rdr. Przychody tego segmentu również przewyższyły oczekiwania analityków. Konsensus zakładał przychody na poziomie 12,72 mld USD.

W minionym kwartale wzrosła sprzedaż komputerów, co przełożyło się także na wzrost popytu na systemy Windows.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji Microsoftu jest notowany na lekkim plusie w okolicach 0,5%. Od początku roku kurs akcji spółki wzrósł o 39%. W tym czasie indeks S&P 500 zyskał 22%.

Notowania: MICROSOFT

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MSFT/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk