• Odbierz prezent
Microsoft prezentuje wyniki za II kwartał 2022. Spółka osiągnęła ponad 50 mld dolarów przychodów
fot. Pixabay

Sezon wyników największych amerykańskich spółek giełdowych w pełni. W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki Microsoftu.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

26 lipca we wtorek po sesji na amerykańskim rynku Microsoft opublikował wyniki kwartalne. W II kwartale przychody wyniosły 51,87 mld USD wobec 46,15 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 12% rdr. Okazały się one jednak niższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 52,44 mld USD.

W minionym kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 16,74 mld USD wobec 16,46 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 2% rdr. Zysk netto wyniósł 2,23 USD w porównaniu do 2,17 USD przed rokiem. Osiągnięty zysk na akcję okazał się nieco niższy od oczekiwań analityków na poziomie 2,29 USD.

Segment Intelligent Cloud (obejmujący publiczną chmurę Azure, SQL Server, Windows Server i usługi dla przedsiębiorstw) przyniósł spółce przychody wyższe o 20% niż przed rokiem. Wyniosły one 20,91 mld USD. Analitycy z Wall Street spodziewali się jeszcze wyższych przychodów – na poziomie 21,1 mld USD. Spółka poinformowała, że przychody z Azure i innych usług chmurowych wzrosły o 40% rdr.

Segment Productivity and Business Processes (obejmujący Office, Dynamics i LinkedIn) wygenerował przychody w wysokości 16,60 mld USD. Były one wyższe o 13% niż przed rokiem i jedynie nieco niższe od konsensusu analityków na poziomie 16,66 mld USD.

W segmencie The More Personal Computing (obejmującym systemy Windows, konsole Xbox, wyszukiwarkę Bing i laptopy Surface) przychody wyniosły 14,36 mld USD i były o 2% wyższe niż rok wcześniej. Okazały się nieco niższe od szacunków analityków na poziomie 14,65 mld USD.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji Microsoftu chwilowo osunął się, jednak szybko powrócił w okolice poprzedniego poziomu zamknięcia. Od początku roku akcje spółki straciły 25%. W tym samym czasie indeks S&P500 stracił 18%.

Czytaj także: Wyniki finansowe Alphabet (Google) za II kwartał 2022: amerykański gigant znów zaskoczył! Inwestorzy zmartwieni? To już blisko 25% zjazd na kursie akcji...

W ostatnim czasie spółka Alphabet, znana przede wszystkim z Google, opublikowała wyniki kwartalne. Okazały się one niższe od szacunków analityków z Wall Street, co jednak nie zmartwiło inwestorów.     26 lipca we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku konglomerat Alphabet (GOOGL) opu.. Czytaj
Wyniki finansowe Alphabet (Google) za II kwartał 2022: amerykański gigant znów zaskoczył! Inwestorzy zmartwieni? To już blisko 25% zjazd na kursie akcji...

Notowania: MICROSOFT

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MSFT/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk