• Odbierz prezent
Microsoft spółka

29 kwietnia spółka Microsoft przedstawiła wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Okazały się one wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły też oczekiwania analityków z Wall Street. Spółka poinformowała, że koronawirus miał minimalny wpływ na przychody.

 

29 kwietnia po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku gigant informatyczny Microsoft opublikował raport finansowy za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 35,02 mld USD  wobec 30,57 mld USD  w analogicznym kwartale ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 15% rok do roku. Uzyskane przychody okazały się też wyższe od konsensusu analityków z Wall Street na poziomie 33,66 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 1,40 USD i przewyższył oczekiwania analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,26 USD.

Segment „The More Personal Computing” (obejmujący Bing, Windows, Surface i Xbox) przyniósł spółce przychody w wysokości 11 mld USD. Były one o 2,9% wyższe niż przed rokiem. Przewyższył też oczekiwania analityków, którzy spodziewali się przychodów tego segmentu na poziomie 10,46 mld USD.

Segment „Productivity and Business Processes” (obejmujący Dynamics, LinkedIn i Office) przyniósł przychody w wysokości 11,74 mld USD. Były one wyższe o 14,7% rok do roku i wyższe od szacunków analityków na poziomie 11,53 mld USD.

Segment „Inteligent Cloud” (obejmujący Azure, GitHub, SQL Server i Windows Server) przyniósł spółce przychody w wysokości 12,28 mld USD, co stanowi wzrost o 27,2% rok do roku. Były one również wyższe od szacunków analityków, którzy spodziewali się przychodów z tego segmentu na poziomie 11,79 mld USD.

Spółka stwierdziła w swym oświadczeniu, że koronawirus miał „minimalny wpływ netto na łączne przychody firmy". Dodano, że „efekty Covid-19 mogą nie być w pełni odzwierciedlone w wynikach finansowych do przyszłego okresu.”

Niektóre produkty Microsoft, takie jak Teams czy Azure cieszyły się wyższym popytem ze strony klientów, gdyż ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wielu z nich pracuje lub uczy się w domu. Z drugiej strony zmniejszyło się zapotrzebowanie na licencje ze strony małych i średnich firm.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji Microsoft wzrósł o 5%.

Notowania: MICROSOFT

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MSFT/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk